Skocz do zawartości
Forum

Jak przytyć, skoro nie mam apetytu?


Gość natka0014ast

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natka0014ast

Mam 15 lat i ważę 46 kg przy wzroście 173. Od zawsze byłam taka szczupła. Prosiłabym o pomoc w przytyciu i ustaleniu dla mnie odpowiedniej diety. Nigdy się nie odchudzałam ,ale w mojej rodzinie mama jest również bardzo szczupła. Jem około 2 razy w ciagu dnia. Jem nieregularnie. Nie jem śniadan bo nigdy rano nie mam apetytu. Dopiero w szkole o 11:40 jem obiad w szkole, a potem w domu. Jem bardzo często czekolady, słodycze i owoce. Chcę przytyć zdrowo około 10-13 kg. Piję bardzo mało 1-3 razy w ciagu dnia.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że takie masz geny, skoro Twoja mama również jest bardzo szczupła. Na pewno nie powinnaś rezygnować ze śniadania, bo to najważniejszy posiłek. Może powinnaś gotować sobie potrawy, które bardzo lubisz, nauczyć się nowych przepisów i wtedy jedzenie sprawiałoby Ci więcej przyjemności.

Odnośnik do komentarza

Popełniasz bardzo wiele błędów żywieniowych.
- Po pierwsze powinnaś jeść 4-6 posiłków dziennie. Mniejsze porcje ale częściej. Posiłki powinny być jedzone mniej więcej co 2-4 godziny.
- Po drugie powinnaś jeść śniadania, to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia. Budzi on nasz metabolizm, daje energię na cały poranek.
- Po trzecie nie powinnaś jeść słodyczy to, że chcesz przytyć wcale nie oznacza, że możesz bezkarnie objadać się słoczami. Lepiej jedz owoce i warzywa.
- Po czwarte pijesz zbyt mało płynów. Powinnaś pić co najmniej 1,5 litra płynów.
Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe.
Jeżeli chcesz przytyć to :
- po obiedzie zrób sobie 30 minutową drzemkę.
- na deser zjedz 3 kostki czekolady.
- na śniadanie możesz zjeść białe pieczywo.
Jeśli chcesz zdrowo przytyć to udaj się do dietetyka i lekarza, ponieważ Twoja niedowaga może być spowodowana przez jakąś chorobę lub zaburzenia w pracy tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz zwiększyć apetyt to możesz jeść rzeczy aby go zwiększyć. I tak:
- Guma do żucia - Zwiększa wydzielanie śliny i kwasu solnego.Sam sprawdziłem. Jak długo żujesz gumę do żucia to momentalnie robię się głodny.
- Imbir lekarski - Działa na trawienie i krążenie krwi. - nie próbowałem ale imbir jest ogólnie zdrowy więc może to i prawda.
- Zioła - korzeniu goryczki, korzeniu mniszka, zielu drapacza i bylicy, korzeniu cykorii.Preparaty goryczkowe stosuje się do pół godziny przed jedzeniem.
- Dodatkowo dużo ruchu. Jak się zmęczysz to zgłodniejesz.
- I niektórzy twierdzą że seks wzmaga apetyt.:P

Odnośnik do komentarza

Jak się chce przytyć, to trzeba jeść na siłę. Ja musiałam kiedyś tak robić, bo też mam dobrą przemianę materii i nie zawsze ochotę na jedzenie. A jak już nie możesz, to popijaj np wodą mineralną, rozmięknie i łykaj, a potem dalej jesz :D skutek? 163 cm wzrostu, waga 55-7 kg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...