Skocz do zawartości
Forum

Mam jakieś zaburzenia


Gość takmamoddawna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość takmamoddawna

Mam taki problem.. Właściwie to ten "problem" mam od pewnego czasu.. Wstydze się wychodzić z domu.. Jeszcze jak jest zima to jest okej, bo jest ciemno, zimno, nic nie widać i ogolnie mało ludzi na ulicach.. Ale jak przychodzi wiosna i jest pogoda taka jak np teraz już się zaczyna - błekitne niebo, jasno już większośc dnia, więcej ludzi, lżejszy ubiór to ja zaczynam panikować. Zawsze to samo. Po prostu wstydze się siebie. Wstydzę się pokazywać ludziom.. Mam już 20 lat a to mi wcale nie przechodzi.. I nie to, że nie mam ręki, czy coś - nie mam trądziku, nie jestem otyła ani nic.. Ale mam w głowie, że nie wyglądam tak jak "powinnam" - nie jestem wysoka, długonoga, szczupła i piękna - jestem niska, krótkonoga i ogólnie.. Wiem, wiem strasznie płytkie, ale to nie jest tak że ja chodzę i o boże jak ja źle wyglądam, czy myśle o tym całymi dniami - nie.. Zresztą to nie chodzi tylko o wygląd, to chodzi o całokształt, o życie, o błędy, o samotność, o głupotę.. To po prostu jest ze mną zawsze.. Zawsze mam czapkę na głowie, zawsze wzrok wbity w ziemię.. I nie jest też tak, że ja jestem powieszchowna i oceniam wszystkich na podstawie wyglądu - tego nigdy nie robię. Szanuje wszystkich ludzi, uważam zresztą, że we wszystkim są ode mnie lepsi.. Pójście na jakąs zabawę, impreze w mieście jest dla mnie niewykonalne. Nie dałabym rady.. Jakoś w tamtym roku byłam na takiej imprezie w innym mieście i o mało nie rozwyłam się pod sceną,wśród ludzi - czułam się jak ktoś kompletnie niepasujący tam, ale patrzyłam na tych ludzi i czułam taką zazdrośc, że oni czują się swobodnie, bawią się, tańczą i ja też bym tak chciała a byłam na skraju załamania jakiegośi uciekłam do samochodu i zaczęłam płakać.. Co jest ze mną nie tak? Czy to kiedyś przejdzie?

Odnośnik do komentarza

Masz straszne kompleksy.
A ludzie są piękni dzięki temu, że są tak różnorodni, tak ciekawi przez tą różnorodność.
Liczy się wnętrze człowieka, jego osobowość, to przyciąga ludzi.
Liczy się też to, co o sobie myślimy, jakie sygnały wysyłamy otoczeniu.

Powinnaś udać się do psychologa, by pomógł ci zaakceptować samą siebie, by podniósł twą samoocenę, którą masz zaniżoną.
Jeśli nie, to poszukaj w internecie wskazówek jak się zmienić, zacząć się akceptować.
Pokochaj siebie, a ludzie też cię pokochają. Taką, jaka jesteś.

Odnośnik do komentarza

takmamoddawna, podejrzewam, że masz niskie poczucie własnej wartości. Nieustannie porównujesz się do innych i stwierdzasz, że wypadasz gorzej od nich, co dodatkowo pogrąża Cię w kompleksach. Nie wierzysz w siebie, towarzyszy Ci mnóstwo wątpliwości, które podsycają lęk, w tym lęk społeczny. Uważam, że powinnaś skonsultować się ze specjalistą, który nie tylko będzie miał szansę Cię zdiagnozować, ale również zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...