Skocz do zawartości
Forum

Przebłyski w lewym dolnym oku


Rekomendowane odpowiedzi

mam 20 lat...
Mam problem i wpisalam posta na ta strone i mie nie wszedł jeszcze a to jest dość pilna sprawa...
Mam problem z tym , że mam przebłyski dość ostre one sie nasilają w lewym dornym rogu mojego lewego oka .
Najpierw zaczelo sie od zwyklych rysek a potem w postacie , nawet obawialam sie ze mam chorobe psychiczna ale to nie mozliwe bo nie mam objawówtakich...
Czasem mam tak że nie moge sobie z tym poradzić , mam co raz gorszy problem z koncentracja a dochodzi do tego co raz krótsza pamięć.
Ogólnie mam nerwice i nie raz kuje mnie serce jak przy zawale .
ale jeżeli chodzi o te przebłyski to mam tak jak przez mgłe ,
z wzrokiem podobno jest wszystko okej , co jak byłam u okulisty to na jednym spotkaniu było tak że miałam minusy a na nastepnym spotkaniu okazalo sie ze mam plusy co to bylo bardzo dziwne .
Jak sie urodzilam to mialam wylew z 30 procent uszczerbku na zdrowiu.
Dzieciństwo spedzilam w szpitalu dopiero od 3 gimnazjum normalnie funkcjonowalam .
mialam uszkodzony czynnik emocjonalny czyli jestem bardzo wrazliwa na wszystko ...
te przeblyski zaczynaja mi bardzo przeszkadzac , nie moge sie na niczym skupic , nawet nie raz mysle aby z sb skonczyc ... pomozcie prosze .......

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc ponieważ zaczęło się to już w drugiej klasie technikum po dziś naprawde zaczęło mnie to przerażać , poniewąz psychicznie mnie to wykancza to jak kartkie przebirane co strona to inna ilustracja..
byłam u lekarza psychiatry kiedys z tym ale zamiast przyciągnąć mnie to wystraszył...
czy to może być od wylewu...?
czy to od nerwicy... nie wazne chce to pokonac ... miec swiety spokoj...

Odnośnik do komentarza

Trudno będzie tu Ci pomóc,idź jeszcze do innego okulisty ,skoro takie sprzeczne wyniki miałaś,
nie wiadomo też o jakie błyski/przebłyski Ci chodzi,bo np.błyski w oku są przy jaskrze,
tylko lekarz na wizycie może Ci pomóc,być może zleci inne badania,które pomogą zdiagnozować problem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Czy miałaś mierzone ciśnienie w oczach, badane pole widzenia? Dobrze też byłoby zrobić HRT - komputerowe badanie nerwów wzrokowych ( do tej pory nie było potrzebne skierowanie, ale czeka się ok pół roku, przynajmniej u mnie). Taki problem, to rzeczywiście moga być początki jaskry. Jeśli te błyski pojawiają się w chwili silnego stresu, to może być jakiś skurcz naczyń krwionośnych. Też radziłabym ci skontrolować u innego okulisty

Odnośnik do komentarza

postaram się coś z tym zrobić , ale naprawdę jest to przerażające. Przebłyski mam największe jak idzie miesiączka , gdy jestem bardzo zdenerwowana , jak mnie ktoś cały czas dołuje to mam przebłyski i mnie co raz częściej serce boli.
Jestem z pod Olkusza. Boje się chyba lekarzy , boje się tego że wykryją mi coś ... . Idziesz z przebłyskami a wychodzisz z astmą...

Odnośnik do komentarza

Boje się , że lekarze właśnie wykryją coś "poważniejszego " .
Myśle , że nie sfiksowałam. Kiedyś miałam napady lęku , przez moją nerwicę , a przez te przebłyski może mnie atak złapać , nie moge być sama za długo i mieć cały czas kontakt z ludźmi , ponieważ jak zostaje z tym sama dostaje ogromnego doła i zaczynam płakać.

Odnośnik do komentarza

to spróbuj pójść do lekarza
jak poczujesz się mocniej psychicznie.
co do nerwicy to m.in bierze się
z nieznajomości dobrej siebie,
swoich mozliwości ,i dostosowania
się do nich.
psycholog jest przydatny albo
przynajmniej dobra ksiązka o tym
ja juz tu polecalem jedną w moich
wpisach.
choroby te z trzeba akceptowac
,sa i juz,niezbyt duzo jest smiertelnych na szczęście.
pozdrawiam i głowa do góry:)

Odnośnik do komentarza

~art7
jesli to jaskra to nic takiego.
jak w jednym oku sa przebłyski to też chyba
nie sugeruje czegos powazniejszego.
najgorszy jest strach,trzeba się
przelamać a juz z tego będzie
duze zadowolenie

Jaskra to nie jest nic takiego, to bardzo poważna choroba i może dotyczyć jednego oka. Im wcześniej wykryta, tym lepiej, tym bardziej że obecnie w wielu przypadkach można wykonać laserowy zabieg zabezpieczający przed atakami, a tym samym niszczeniem nerwów

Odnośnik do komentarza

Dużo ostatnio miałam nerwów. Jestem z facetem ponad 3 latai zawsze jak szło coś nie tak , to miałam wrażenie że zerwie z mną . Było tak już , dwa razy z mna zerwał .
Za każdym razem używa bardzo pochopnego słownictwa , mam wrażenie że nauczył mnie takiego myślenia . Weszło mi to na tle nerwowym , nauczylam sie myslec w szarych kolorach , wszystko mnie dobijalo i co najgorsze sama nie umiem jeszcze czasem znaleźć dla siebie jakiejś mysli pocieszenia... kiedyś to się potrafiłam cieszyć z wszystkiego...
problem tkwi we mnie ale wszyscy mi mowia , abym poszla do psychologa , ale to nie to tu chodzi o sposob który musze odnaleźć na siebie , jeszcze nasilające się przebłyski masakra. Ostatnio nie pale juz pol roku . Wiem dobrze o tym , że ja jestem trudna ale do kazdych drzwi jest klucz i musze go znaleźć ale jest bardzo rudno...

Odnośnik do komentarza

ale wlaśnie wizyty u psychologa
polegaja na tym że pomaga ci
znaleźć twój własny sposób na siebie.
pomoże ci zromiec siebie i swoje rekacje i poda jak mozesz zacząc uczć
się z tym radzić.
lepiej iśc wczesniej niż już z choroba depresji czy nerwicy zaawansowaną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...