Skocz do zawartości
Forum

prosze o szczera odpowiedz i pomoc eksperta pilnie:)


Rekomendowane odpowiedzi

MAM problem. Mam prawie 17 lat wzrost 175 cm i waga 56-57. Bylam dwa dni temu u lekarza na bilansie z mama. Poskarzyla sie doktor ze Malo jem obficie krwawię z lekkiego skaleczenia mam sińce pod oczami jest mi ciągle zimno. Skierowala mnie na badania ale chyba są poprawne. Pkytek krwi mam 290 a czerwonych krwinek 4.82 co to oznacza? Dzis zjadłam kromkę chleba bigos dwie pomarancze i wafle ryżowe wypilam kawę. Mam wyrzuty sumienia i czuje ze mój brzuch stal się o wiele większy. Wiec chce się na następny dzień przeglodzic by schudnąć i zrzucić to co zjadłam dzis. Czuje sie gruba mimo ze nie chce i chce być normalna. Naorawde czuje sie gruba. Proszę o szczera odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witaj anonimowaaa00!

Lekarzem nie jestem, zatem Twoich wyników badań interpretować nie będę. Twój wskaźnik BMI (ang. Body Mass Index) waha się w granicach normy i ewentualnie lekkiej niedowagi, dlatego odchudzać się na pewno nie powinnaś. Objawy, jakie opisałaś (np. uczucie zimna, sińce pod oczami) mogą sugerować na anemię, ale niekoniecznie. Najlepiej, żebyś z wynikami udała się do lekarza rodzinnego. On sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. Poza tym zadbaj o zdrową, zbilansowaną dietę. Jedz 5 posiłków dziennie. Proponuję też ograniczyć picie kawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

To że czujesz się gruba to tylko twoja psychika, a fakt jest taki że masz niedowagę. Powinnać uprawiać sport i jeść normalnie, żeby nie zemdlec. Idź do lekarza rodzinnego żeby zinterpretował wyniki. Zapewne przez restrykcyjną dietę masz jakieś niedociągnięcia w wynikach, ponad to jak sama napisałś masz bardzo długi okres, co jeszcze bardziej prawdopodobnie wzmacnia anemię. I przez anemię jest Ci też ciągle zimno. Wiem, bo sama miałam niedowagę, anemię , ciągle mi było zimno. Ale trzeba jeść normalnie!!! Z tego co piszesz to Twoje dzienna ilość zażywanych kalorii to pniżej 1000kcal. A trzeba zażywać 2x tyle.

Odnośnik do komentarza

Nie myślałaś o tym, by zamiast głodówek, wziąć się za ćwiczenia? Albo by wybrać się do dietetyka, by ustalić z nim jakiś plan żywieniowy? Może dzięki prawidłowo ustalonej diecie i trzymaniu się jej, te wyrzuty by zniknęły? Wiedziałabyś chociaż co i w jakich ilościach jeść, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...