Skocz do zawartości
Forum

Problem ze szkołą.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z uczęszczaniem na zajęcia. Od dłuższego czasu opuszczam je. Już od stycznia nie było mnie w szkole. To nie jest spowodowane lenistwem. Jestem człowiekiem pełnym ambicji i wiem co chcę robić po szkole średniej, ale mam problem. Nie umiem pójść do szkoły. Wiem, że może wydawać się to śmieszne. "Oh jak można nie umieć iść do szkoły".
W gimnazjum nie miałem z tym problemu, byłem uczniem z czwórkami. Osiągałem sukcesy w olimpiadach. Teraz coś się we mnie zablokowało i po prostu nie potrafię pójść do szkoły. W listopadzie zmieniłem szkołę.
Zawsze mam tak, że wieczorem mówię sobie "Dobra dasz rade, pójdę jutro do tej szkoły", a rano jestem już zablokowany nie potrafię pójść tam za wszelką cenę. Nawet wstanie z łóżka jest dla mnie trudną decyzją. Rodzice mnie zapisali do psychologa, ale wizyta jest dopiero na 9 marca. Nie chcę tyle czekać, bo to tylko będzie się pogarszało, ale też nie potrafię pójść do tej szkoły. Często płaczę z tego powodu, bo nie wiem co ze sobą zrobić, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie potrafię się odblokować, a ja chcę skończyć szkołę. Chcę mieć wykształcenie i potem iść na wymarzone studia. Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

lmaoo, podejrzewam, że możesz mieć fobię szkolną - jesteś ambitny, zależy Ci na wykształceniu, ale odczuwasz silny lęk przed szkołą i w rezultacie do niej nie uczęszczasz. Czy towarzyszą Ci jakieś objawy somatyczne (np. nudności, wymioty, drżenie ciała, poczucie omdlewania) przed wyjściem do szkoły? Jeśli tak, to diagnoza fobii szkolnej jest tym bardziej prawdopodobna. Więcej zapewne będzie mógł powiedzieć psycholog w czasie wizyty, na którą się wybierasz. Jeżeli diagnoza się potwierdzi, najlepiej byłoby rozpocząć psychoterapię. Odsyłam też do tekstu: Fobia szkolna. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...