Skocz do zawartości
Forum

Zwiekszenie dawki leku a nagla zmiana samopoczucia


Gość Niby13

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na lekach antydepryjnych od 3 tygodni. Poprawe poczulam juz po pierwszych 3-4 dniach. Teraz zmieniam dawke z dawki wprowadzajacej na wieksza( z 5 mg na 10 mg) i czuje okropny nawrot depresji. Czy ma to zwiazek ze zwiekszeniem dawki??

Odnośnik do komentarza
Gość uzależniona1

Na początku brania leków zwykle pogarsza się samopoczucie które trzeba poprostu przeczekać poprawa zwykle następuje po 2-3 tygodniach.Lekarz wie co robi,daj sobie czas a w razie gdy poprawa nie nastąpi powiedz o tym swojemu lekarzowi. Az sama nie wierzę że tak "mądrych" rad udzielam,sama pięć dni temu przeszłam taki kryzys emocjonalny że wszystkie leki rzuciłam do kibla i spłukałam twierdząc że nie ma dla mnie ratunku.Brałam ich chyba sporo... Dzisiaj 12 godz w pracy,jestem spowolniona mam zawroty głowy i Serducho chwilami wali mi jak oszalałe.Nie wiem co teraz ...ale jakoś muszę to przetrwać

Odnośnik do komentarza

Witaj Niby13!

Bardzo wątpię, by poprawa samopoczucia nastąpiła po czterech dniach od rozpoczęcia farmakoterapii. Być może to bardziej sprawa sugestii, wiary w to, że będzie lepiej niż samych leków. Antydepresanty zaczynają działać najwcześniej po dwóch tygodniach, a najczęściej po miesiącu od rozpoczęcia leczenia. Jeśli chodzi o spadek nastroju, to może być to konsekwencja zwiększenia dawki leku (z 5 na 10 mg) albo skutek uboczny przyjmowanych leków. Przy następnej wizycie u lekarza koniecznie powiedz o swoich nieprzyjemnych dolegliwościach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...