Skocz do zawartości
Forum

Tłumię swoje emocje


Gość jsfha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i mieszkam w internacie. Dzielę pokój z jeszcze dwiema dziewczynami. Mój problem jest taki że nie umiem powiedzieć wprost jak mi coś nie pasuje tylko tłumię swoje emocje a potem chodzę zdenerwowana i nie mam do niczego nastroju. Np jedna z koleżanek ciągle słucha rockowej muzyki. Nie puszcza jej na cały regulator, ale i tak przeszkadza mi to w nauce, mimo to nie potrafię jej tego powiedzieć. Raz się odważyłam i wyłączyła, ale boję się ciągle zwracać jej uwagę, bo zaraz w głowie tworzą mi się czarne scenariusze typu że ona powie "wszystko ci ciągle nie pasuje" i się pokłócimy i atmosfera będzie później napięta... Sprawa z muzyką to tylko przykład, ogólnie w tego typu sutuacjach boję się powiedzieć że coś mi przeszkadza, a potem dziewczyny się zastanawiają czemu jestem smutna, a ja po prostu z tych nerwów nie mam ochoty już się do nich odzywać. Wiem że toz pozoru błaha sytuacja ale jak powtarza się dzień w dzień a ja nie umiem się odezwać to jest to bardzo frustrujące. Jak przestać tłumić emocje??

Odnośnik do komentarza

Dodam że w ogóle boję się kłótni, nie umiem kłócić się z koleżankami, bo zaraz boję się że to będzie koniec naszej znajomości, że przestaną mnie lubić, a może jeszcze na złość zaczną mi robić...

Odnośnik do komentarza

jsfha, podejrzewam, że masz niskie poczucie własnej wartości, dlatego masz problemy z asertywnością. Nie potrafisz walczyć o swoje prawa, nie potrafisz zwrócić uwagi współlokatorce, że coś Ci przeszkadza, bo obawiasz się konfliktu i pogorszenia relacji. Tłumisz negatywne emocje w sobie i chodzisz później sfrustrowana, zła, zamknięta w sobie. Powinnaś popracować nad samooceną i asertywnością. Odsyłam Cię do artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość madinkaaa

najlepiej z takimi problemami zglosic sie do psychologa na przyjklad www.psychologguglas.pl - tacy ludzie specjalisci naprawde pomagaja w potrzebie i wiem, ze to najlepsza forma pomocy, bo samemu czasami ciezko sobie poradzic z takimi rzeczami jak emocje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...