Skocz do zawartości
Forum

jak mam zyc?


Gość mieess

Rekomendowane odpowiedzi

mam zespół aspergera...i powazny problem ze soba.nie potrafie juz zyc,utrzymywac kontaktów towarzyskich,poznawac ludzi.
zawsze po jakims czasie kiedy sie z kims zaprzyjaznie,zaczynam byc po prostu nie mila i chamska.nie wiem czemu tak jest.czasami po prostu nie zdaje sobie sprawy ze to co mowie jest takie przykre dla kogos i nie potrafie sie powstrzymac zeby tego nie powiedziec.tak jakbym nie mila wogole empatii.wiele osob mi to juz powiedziało i wielu przyjaciół przez to straciłam.
mam 20 lat ale nie mialam nigdy chlopaka.spotykałam sie z kilkoma ale bardzo szybko sie to konczylo.kiedy widziałam ze sie jakiemus podobam,ze komus na mnie zalezy to zaczynałam go olewac i unikac go,mimo ze tez mi sie podobal.z jednej strony chciałam go poznac,szukałam jakiegos kontaktu z nim,ale jak on probował sie do mnie zblizyc to nie potrafilam sie otworzyc i nawet normalnie z nim pogadać.
probuje cały czas z tym walczyc,ale chyba nie potrafie...
jesli tak ma wyglądać całe moje życie to chyba po prostu mi sie nie chce życ.

Odnośnik do komentarza

mieess, napisałaś, że masz zdiagnozowany zespół Aspergera. Czy kiedykolwiek korzystałaś z czyjejś pomocy, np. psychoterapeuty? Nic dziwnego, że trudno Ci nawiązać znajomości i je utrzymać i że słyszysz od innych, że brakuje Ci empatii. Są to cechy charakterystyczne dla ZA. Można jednak nad tym pracować właśnie na psychoterapii, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...