Skocz do zawartości
Forum

pęknięcie torbieli


Gość Stokrotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Tydzień temu zgłosiłam się do lekarza z silnym bólem brzucha oraz plamieniami międzymiesiączkowymi . Po przeprowadzeniu badań zdiagnozowano u mnie pęknięcie torbieli czynnościowej. Dostałam leki przeciwbólowe oraz hormon na zatrzymanie plamień. Najbliższej miesiączki miałam dostać po 2 tygodniach zażywania hormonu- tak jak przy antykoncepcji hormonalnej. Tymczasem po trzech dniach stosowania zaczęło się u mnie obfite krwawienie. Jest ono dużo silniejsze niż przy okresie. Podpaskę muszę wymieniać co 1-1,5 godziny, a czasem częściej. Wczoraj po zasłabnięciu udałam się na ostry dyżur. Lekarka, która mnie przyjmowała poinformowała, że właściwie nie wie dlaczego dostałam ten hormon, że to normalne krwawienie miesiączkowe, którego dostałam po prostu trochę wcześniej i musiałam źle zrozumieć poprzednią panią doktor. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów ginekologicznych, a cykle praktycznie co do dnia regularne. Nie wiem czy to krwawienie jest normalne, poza tym brzuch cały czas mnie boli. Wizytę u swojego lekarza mam za miesiąc. Proszę o podpowiedź czy to normalna reakcja, czy jednak coś jest nie w porządku. Nie chce znowu zostać potraktowana jak hipochondryczka ale boję się powikłań.

Odnośnik do komentarza
Gość sssss16764

Witaj. Ja kiedys tez mialam torbiel na lewym jajniku. Przez cala ciaze zaden lekarz mi tego nie wykryl. Miesiac po porodzie mialam bardzo silne krwawienie, podpaski musialam zmieniac co godzine a nawet pare razy musialam zmieniac bielizne. I tak bylam caly dzien i cala noc w domu. Nastepnego dnia mąż zabral mnie do szpitala i tam wlasnie wykryli ta torbiel i powiedzieli ze to jest przyczyna tego krwotoku. Lezalam prawie tydzien w szpitalu. Przepisali mi tabletki hormonalne. Pozniej poszlam na wizyte kontrolne do ginekologa i tez zalecil mi kuracje hormonalna. Przez trzy miesiace bralam od 10 dnia cyklu do 20 te tabletki. Mialy one spowodowac pekniecie torbiela. Ale tez nie pomoglo. Tylko tyle ze okropnie przytylam po tych lekach. Jedynie co pomoglo to zabieg metoda laparaskopowa. Jak do tej pory mam spokoj z torbielami. A czesto powracaja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...