Skocz do zawartości
Forum

Strach przed inną osobą


Gość Magda607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13 lat. Mieszkam w małej miejscowości. Mieszkam obok osoby, która jest chora na Downa. To kobieta, około 30 lat. Ja jestem tolerancyjna, nie naśmiewam się z jej choroby ani nic podobnego. Pół roku temu zmarła jej mama. Teraz ona jest jakaś dziwna, kiedy idzie przez ulicę to mówi coś do mnie, prawie krzyczy. Nawet się na nią nie patrzę, a ona od razu mnie krzyczy. Mówiłam o tym rodzicom, ale oni nie mają pojęcia co robić. Nawet nie mają do kogo tego powiedzieć, że ona się na mnie uwzięła. Ja się po prostu jej boję już. Ona ma tylko swojego tatę, który ma około 70 lat i też jest jakiś niezrównoważony psychicznie. Potrzebuję pomocy!

Odnośnik do komentarza

Magda607, nie wiem, na ile osoba, o której napisałaś, zachowuje się wobec Ciebie agresywnie w sposób intencjonalny, a na ile to jest po prostu wynikiem jej choroby. Jeżeli jednak boisz się tej kobiety, w jakiś sposób Ci zagraża, to można to zgłosić na policję. Podejrzewam jednak, że jeżeli osoba Cię nie zaatakowała bezpośrednio i nie masz żadnych dowodów, że jest dla Ciebie niebezpieczna, to tak naprawdę nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...