Skocz do zawartości
Forum

poczucie niższości , niska samoocena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . od lat borykam się z niską samooceną , nie akceptuje siebie taką jaką jestem ani z wyglądu ani z charakteru . nie dostrzegam u siebie żadnych zalet lecz same wady . Gdy jestem gdzies między ludzmi czy to jakas impreza czy poprostu na miescie mam wrazenie , że wszyscy na mnie patrzą oczywiscie w sposób negatywny czyli , uwazaja mnie za nieatrakcyjna osobe . Jestem osoba bardzo niesmiala , dlatego mam problemy w kontaktach z ludzmi . jesli chodzi o zwiazki mialam chlopaka , ktorego bardzo kochalam , ale on nie kochal mnie , pomiatal mna zdradzal oszukiwal a potem zostawil. Wczesniej spotykalam sie z innymi ale tez nie bylam dla nich ta jedyna a raczej powiedzialabym taka alternatywą .Mam dosc , probowalam z tym walczyc ale sie nie da . Jakbym sie nie ubrala i nie umalowala zawsze wygladam zle , jesli chodzi o kontakty z ludzmi to samo , nie potrafie sie odezwac , kazda dla mnie sytuacja czy to rozmowa z kims nowym czy cookolwiek jest bardzo trudna . Caly czasz mam wrazenie , ze ludzie nie traktuja mnie powaznie , ze mnie nie lubia i sie im nie podobam . Wydaje mi sie , ze nie bylabym w stanie sie spodobac jakiemuś chlopakowi a nawet gdyby tak bylo zaraz by mnie zaczal zdradzac . Czuje sie nic nie warta , mam mysli samobojcze . Nie wiem czy kiedykolwiek bede potrafila normalnie zyc i cieszyc sie z nim , bo uczucie tej nizszosci jest tak potezne , że stracilam nadzieje na to , ze w koncu sie zaakceptuje , poznam fajnego chlopaka , z ktorym w przyszlosci zaloze rodzine . N a chwilę obecną jest to raczej nie mozliwe. Nie wiem jak sobie pomoc

Odnośnik do komentarza

A próbowałaś już robić coś w tym kierunku? Proponuję terapię połączoną z leczeniem farmakologicznym, w zależności od tego co specjalista zaleci. Jeśli już występują myśli samobójcze to sprawa jest na tyle poważna, że nie należy jej odkładać, bo im dłużej to trwa, tym gorzej. Ze specjalistami bywa różnie, dlatego jeśli nam coś nie odpowiada, to trzeba szukać i próbować dalej aż znajdziemy kogoś odpowiedniego. Masz gwarancje dyskrecji i szanse na otrzymanie odpowiedniej pomocy. Pozwól spojrzeć na swój problem obcej i znającej się na rzeczy osobie. Często po takich sesjach człowiek przestawia swoje myślenie i jest mu po prostu lżej. Wiem co mówię, bo doświadczyłam wszystkiego na swojej skórze. Gdyby nie fachowa pomoc i wsparcie ze strony najbliższych prawdopodobnie nie byłoby mnie już na tym świecie. Pozdrawiam i życzę chęci do dania sobie szansy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...