Skocz do zawartości
Forum

niedokrwistosc


Gość załamana1991r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana1991r

Witam , prosiłabym żeby mi ktoś cos podpowiedział w mojej sprawie. :( wczoraj poszlam na badania krwi tak poprostu bo juz 10lat nie bylam. Wyniki mam niby w normie ale hemoglobina wyszla 7.8 g/dl. czyli jest bardzo zle :( lekarka odrazu wyslala mnie do szpitala tam kolejne badania krwi, ekg...itp... ciagle tak samo. wypuscili mnie i znow odsylaja do mojej lekarki w celu innych badan. A odeslali mnie dlatego iż wogole nie widac jakbym miala niedokrwistosc , nie jestem ani blada, ani slaba, nie grubne, nie chudne, czuje sie dobrze...nic mi nie dolega, nic nie bolalo i nie boli, miesiaczki sa normalne i krotkie 5dni, jem normalnie mieso 4-5x w tyg. wiec jestem taka zestresowana i nie wiem co mam myslec :( boje sie strasznie..z czego to mam i dlaczego wynik przeczy mojemu organizmowi :( prosze o pomoc :( i jakas otuche :( mam 24 lata

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

dzis znow bylam u lekarza... faktycznie hemoglobina spadla najprawdopodobniej z braku zelaza... norma to 40.0-145.0 a ja mam 9.5 ug/dL oczywiscie dostalam zelazo do spozywania Sorbifer Durules 2xdz i Feroplex 1xdz... ale itak nie wiedza ani moja lekarka ani w szpitalu gdzie mi sie te zelazo stracilo, mam miec usg brzucha i gastroskopie :( boje sie masakrycznie ...kurcze dobrze sie czuje , normalnie wygladam, śmigam tu i tam na 3 pietro wchodze bez zadyszki. czy to moze byc spowodowane kawą? to ze zelazo sie nie wchlanialo? bo wypijalam codziennie ok.4-5

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

i jeszcze badnie na krew utajona w kale.... ale przeciez do tego badania na 3 dni przed nie powinnam nic łykac bo sa falszywe wyniki... a ja mam takie mocne zelazo ktore kazali mi jesc..i nie przerywac, nie wiem co mam o tym myslec...

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

teraz o tym czytalam i dlatego to dla mnie dziwne...bo gdybym miala pojecie wczesniej to bym jej powiedziala, dzis powiedziala tak : " masz tu dodatkowe zelazo 'feroplex' zazywaj z tamtym i jedz mieska duzo" :-/ i dala mi skierowanie ... wiec nie wiem czy wie co robi czy nie ale to dodatkowy stres dla mnie.

Odnośnik do komentarza

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/Badanie-na-krew-utajona-w-kale-ulatwia-diagnoze-wielu-chorob_34903.html
Tu pisze czego nie powinno się jeść przed badaniem ,ale lepiej zapytaj lekarki ,może te żelazo będziesz mogła brać,

a to badanie masz po to żeby sprawdzić,czy gdzieś Ci to żelazo nie ucieka ,czyli czy nie ma gdzieś krwawienia w przewodzie pokarmowym ,
w tym celu też jest gastroskopia,mam nadzieje ,że jak w kale będzie wynik ujemny to już z nie będą Cię męczyć tą gastroskopią.

Kawa niby wypłukuje pierwiastki z organizmu ,ale to nie powinno być przyczyna takiego spadku żelaza,w każdym razie póki co przerzuć się na zbożową.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

"Jak stwierdzić złe wchłanianie żelaza?

Jeśli zastosujemy leczenie i przyjmujemy preparaty żelaza, a wyniki morfologii i stężenia żelaza we krwi się nie poprawiają lekarz zapewne zleci wykonanie krzywej przyswajania żelaza. Oddajemy krew na czczo i laboratorium oznacza stężenie poziomu żelaza. Następnie dostajemy preparat zawierający żelazo i pielęgniarka pobiera krew w pewnych odstępach czasu. W każdej próbce oznacza się stężenie żelaza. Jeśli wyniki pokazują, że mimo podania preparatu zawierającego żelazo poziom tego pierwiastka we krwi nie wzrasta - wtedy można mówić o złym wchłanianiu żelaza."

Tak ,że badanie na wchłanianie zrobią później,jeśli nie będzie efektu przyjmowania żelaza,
tak ,że spokojnie,nie przejmuj się.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/anemia-jak-poprawic-zle-wchlanianie-zelaza_39674.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

badanie na krew utajona wyszlo ujemnie... takze na gastroskopie musze isc (tak stwierdzila p.doktor) bo skoro nigdzie na zewnatrz mi nic nie ucieka to trzeba poszukac w srodku... a jak gastroskopia tez nic nie pokaze to czeka mnie kolonoskopia :( :( kurde moze poprostu tak mam ? mam taki organizm i tyle...a szukaja nie wiadomo czego tylko mam stresy przez to.... :(

Odnośnik do komentarza

Właśnie , pewnie gastroskopia i kolonoskopia wyjdą dobrze,
ja bym póki co nie robiła tych badań,tym bardziej ,że należą do bardzo nieprzyjemnych ,a Ty nie masz żadnych objawów chorobowych,
lekarz lekarzem, ale samodzielnie też trzeba myśleć,

ja bym zobaczyła jaki będzie poziom żelaza po miesięcznej suplementacji,czy nie ma problemu z wchłanianiem.

Napisz czy masz obfite miesiączki,bo wtedy ucieka dużo żelaza.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa  babeczka

ka-wa
Właśnie , pewnie gastroskopia i kolonoskopia wyjdą dobrze,
ja bym póki co nie robiła tych badań,tym bardziej ,że należą do bardzo nieprzyjemnych ,a Ty nie masz żadnych objawów chorobowych,
lekarz lekarzem,ale samodzielnie też trzeba myśleć,

ja bym zobaczyła jaki będzie poziom żelaza po miesięcznej suplementacji,czy nie ma problemu z wchłanianiem.

Napisz czy masz obfite miesiączki,bo wtedy ucieka dużo żelaza.

Autorko,nie zmieniaj lekarza,nie ma takiej potrzeby.Wystarczy że zaufasz specjaliście a nie komus z forum.Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa  babeczka

Załamana oba badania możesz zrobić w znieczuleniu,bardzo polecam bo zero stresu.
Wiadomo że na NFZ to są miesiace oczekiwania,poszukaj wiec prywatnej przychodni ktora ma podpisany kontrakt z NFZ.Zapłacisz tylko za znieczulenie.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa  babeczka

Namawiam jedynie autorke do zaufania lekarce a to chyba nic złego.Miałam ciezka anemię więc dobrze wiem jak wygląda postepowanie w takim przypadku.Kolonoskopia i gastroskopia ma za zadanie wykluczyć albo potwierdzić założenia lekarza.

Odnośnik do komentarza

Cytrynowa babeczka ma rację z potrzebą przeprowadzenia gastroskopii i kolonoskopii, gdyż są one bardzo ważne. Można je zrobić w znieczuleniu ( szczególnie kolonoskopię). Koleżanka świetnie się czuła, dopóki nie dostała strasznych bólów brzucha i nie wylądowała w szpitalu. Przyczyną był pęknięty wrzód żołądka. Miała też niski poziom hemoglobiny, przyjmowała żelazo i wydawało się ok - do czasu.
Załamana1991, rób badania, które Ci zlecają lekarze i głowa do góry.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa  babeczka

A ja jeszcze raz autorko apeluję do zaufania lekarce ktora z pewnością po dokładnym wywiadzie postepuje bardzo słusznie.

Ambra w moim przypadku było podobnie dlatego tak ważne jest wyeliminowanie tego typu przypadków.
Dlatego ktoś mądry wymyślił badania okresowe ktore pozwalają też na wykrycie choroby w poczatkowym stadium.

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

wiec....jestem po gastroskopii (nie polecam nikomu) wlaczyl mi sie sygnal w glowie "ucieczka-dusze sie" i prawie z ta rurka w buzi i łzami w oczach im ucieklam :-/ ale panie pielegniarki mnie przytrzymaly ...hmm NIGDY WIECEJ... ! :( Jednak wyniki sa dobre : przelyk endoskopowo bez zmian,wpust na wprost i w inwersji sprawny, trzon odzwiernik ..opuszka 12-cy i czesc pozaopuszkowa endoskopowo bez zmian, test na obecnosc Heliobacter Pylori wynik testu ujemny.

takze wszystko wychodzi dobrze to gdzie te zelazo ?:-/ we wtorek ide na badania krwi bo juz miesiac minal...oby mnie na kolonoskopie nie wyslala, wogole nie wiem czy to ma sens jaki kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Gość załamana1991r

Ostatnio dałam nawet pomysł lekarce w szukaniu przyczyny... bo skoro nie mam zadnych objawow (a jak bylam malutka to mialam celiaklie) to jej to powiedzialam ze moze mam w jakims stopniu nawrot zrobic badania pod tym kontem... to stwierdzila ze to napewno nie to bo jak mialam to dawno temu to napewno nie:-/ dziwneee...

Odnośnik do komentarza

Też tak uważam,ale lekarze często nie wsłuchują się w zdanie pacjenta,uważają ,że wszystko wiedzą lepiej ,i czasami mamy takie kwiatki,jakie słyszymy w mediach,a dotyczące głównie szpitali,
lekarka wg mnie ,jak pisałam wcześniej, najpierw powinna zlecić wszelkie badania pod kątem wchłaniania żelaza,
ale to też Twoja decyzja ,czy dalej będziesz się u niej leczyła,czy pójdziesz do innego lekarza ,który nie będzie głuchy na Twoje sugestie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...