Skocz do zawartości
Forum

problem z maturą


Gość sanog95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W tym roku będę miał maturę .Mam problem,otóż jestem słabym uczniem można powiedzieć ,że dwójkowym ( z tych przedmiotów co ma być matura ,poza angielskim ).Czasu mam coraz mniej ,a nie mogę porządni przyłożyć się do nauki ;/ Największy problem mam z matematyką .Zakupiłem sobie kursy internetowe,które sporo osób wychwalało no i mogę również przyznać,że są ok .Gość ,który w nich wykłada pokazuje wszystko od podstaw no i również rozwiązywania zadań maturalnych do danego działu.Można powiedzieć ,ok masz te kursy itd,ale tu pojawia się problem.Wracam,ze szkoły około 14 : 00 (szybko) do około 15 00 odpoczywam,czasem się przeciągnie.Następnie idę na siłownie,około 17 :00 powrót.Dodając zajęcia w domu ,które mam do wykonania zostaje mi około 2 h na naukę(Licząc również przedmioty zawodowe ,oraz inne poza maturalne ) .Dlaczego tylko 2 h ?? Ponieważ równo o 22:00 idę już spać,z racji siłowni jak i również lepszego skupienia i regeneracji wolę te 8 h przeznaczyć na sen .Około godziny 6:00 wstaję.Czy w tak,krótkim czasie jest szansa na zdanie matury ???Przede mną jeszcze studniówka oraz ferie ... na których mam nadzieję ,się wziąć ostro do pracy .Macie jakieś porady ??:) Ogólnie ciekawi mnie opinia na ten temat ??Bardzo chciałbym zdać tą maturę ,ale naprawdę nauka ciężko mi idzie ;/siedząc w szkole ,nie zapamiętuje najprostszych zagadnień mimo tego ,że staram się być skupionym .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiesz ja nie rozumiem co masz na mysli mowiac ze kladziesz sie spac o 22 z racji silowni i lepszego skupienia.
Jesli takie jest twoje zamierzenie a jednak sie ono nie sprawdza bo nie skupiasz sie to moze by je tak zmienic?
Najwazniejsza w przygotowaniu sie do egzaminow to organizacja. Powinienes ustalic strategie. Egzaminy sa jak bitwa , ktos wygra ktos przegra.
Ustal swoje slabe punkty i zastanow sie jak mozesz je wzmocnic. Czy na pewno musisz chodzic na silownie codziennie? Masz jeszcze weekendy, wtedy tez sie mozna uczyc.Ustal priorytety. Co jest dla ciebie wazne a co mniej wazne. W ferie mozesz nie zdazyc nadrobic material a jeszcze bedzie nowy.
Jezeli masz dobry angielski pomysl o studiach i o tym ze studiujac mozesz wyjachac na Erazmusa do innego kraju na studia. Poszukaj informacji na ten temat.
Zycze ci powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...