Skocz do zawartości
Forum

Wstydzę się swoich zębów


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rocznikowo 15 lat i bardzo wstydzę się swoich zębów co bardzo mnie boli i bardzo, bardzo utrudnia mi życia. Moje zęby nie są równe. Mam dwie bardziej wystające jedynki co sprawia jak się śmieje że wyglądam jak mała dziewczynka i wygląda to okropnie. Szczęka mi się do końca nie schodzi. Prawie wszystkie zęby mam zepsute. Leczyłam je u dentysty, ale na razie przestałam bo podobno mama nie ma teraz na tyle pieniędzy bym szła do dentysty. Jak wylecze wszystkie zęby mam leczyć aparat, ale to też źle bo będe się jeszcze bardziej wstydzić bo będe nosić aparat. Nic nie mówię. Jak nic nie mówię wyglądam ładnie. No, ale ile można nic nie mówić? Tym bardziej się nie śmieje bo to już koszmar. Jak mówię ewentualnie zakrywam buzie. Mama mówi że mam ładne zęby, ale ja jestem zrozpaczona. Pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Nie martw się. Na pewno nie jest tak źle. Zapytaj się mamy to czy nie możecie iść do dentysty na NFZ. A co do aparatu, to nie przejmuj się. Noszenie nie jest tak złe i uciążliwe jak Ci się wydaje.
A co do twoich odczuć, to nie martw się. Jak dorośniesz to czekają cię jeszcze ósemki z którymi prawie każdy ma problem. Ja np. miałam je wyrywane i gdyby nie profesjonalne podejście dentysty i mega znieczulenie to bym pewnie płakała tygodniami.
I nie bój się o wygląd, bo w gazetach te piękne zęby to zwykle implanty takie jak tutaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...