Skocz do zawartości
Forum

Zaburzony odbiór bliskości.


Gość Saikooo

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tak bo nie znalazłam rzadnego psychologicznego nazewnictwa. Chciałabym się dowiedzieć czy takowy w ogóle jest.

Mianowicie chodzi o to w jaki sposób, z tego co zauważyłam, osoby zaburzone posyrzegają relacje międzyludzkie, które zaczynają przekraczać granice względbej prywatności i można już śmiało stwierdzić, że są bliskie.

Normalne osoby postrzegają takie relacje w zależności od tego jaki rodzaj bliskości to jest np. Współpracowniczy, Koleżeński, przyjacielski, bliskoprzyjacielski, partnerski, rodzinny itd.
I tu sęk w tym, że są pewne osoby, które -nawet jeśli racjonalnie odróżniają- to emojonalnie nie jednego rodzaju relacji od drugiej. Granice pomiedzy kolega, partnerem, przyjacielem, a nawet nieznajomym są zatarte. Taki syndrom " wszystkich kocham" "każdy kto jest mi bliski zavzyna wyzwalać we mnie emocje, które normalnie wyzwala partner, wraz z pociągiem seksualnym.

Prosiłabym głównie o odpowiedź psychologa, ale oczywiście zapraszam do rozmowy. Zapewne nie jeden ma z tym problem i nie wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...