Skocz do zawartości
Forum

Wypominanie przeszłości w związku


Gość Arina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem z moim chłopakiem od ponad 2 lat. Na początku byliśmy szczęśliwą parą, wszystko było wręcz ideale ale niestety coś zaczęło się między nami psuć. Mój chłopak bardzo często wypominał mi moją przeszłość. Podczas każdej naszej kłótni były wyzwiska i ciągłe wypominanie. Ja też zawiniłam bo potrafiłam często się złościć i robić mu problemy. Tylko teraz wyszło na to cały nasz związek nie ma w ogóle sensu a nic nie potrafimy z tym zrobić. Chcemy się rozstać ale jak się rozstajemy to powracamy do siebie. To coś w stylu zamkniętego obiegu. Najgorsze jest to że ja nie mam własnego życia i jestem ograniczona;(

Odnośnik do komentarza

To toksyczny związek. Musisz się z niego uwolnić raz na zawsze, inaczej nie masz szans na szczęście. Proponuję kompletne zerwanie kontaktu, nieodbieranie telefonów, nie odpisywanie na smsy itd. Raz na zawsze. Przecież chcesz mieć własne życie i odnaleźć własne szczęście, prawda?

Odnośnik do komentarza

Piszesz, że chcecie się rozstać, że nie masz własnego życia, jesteś ograniczana przez chłopaka i że między Wami się nie układa - kłótnie, wyzwiska itd. Jeśli tak wygląda Wasz związek, faktycznie lepszym rozwiązaniem będzie rozstanie. Piszesz, że wracacie do siebie - jesli więc całkowicie chcesz zerwać z partnerem i się od niego uwolnić, najlepiej byloby się nie spotykac, nie rozmawiać, kontakt ograniczyć do minimum. W ten sposób zaoszczędzicie sobie ponownego zejścia i ponownych chęci zerwanie. Musicie wiedzieć czego chcecie - jeśli nie chcecie byc ze sobą, musicie podjąć konkretną, stanowczą decyzję. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość martwa w środku

Zerwij kontakt zanim będzie za późno. Wtedy dopiero poczujesz ile życia straciłaś na takiego socjopatę i manipulatora. Gdy czytałam Twoje wołanie o pomoc, czułam się jak bym sama to pisała. Uwierz mi będzie jeszcze gorzej i coraz bardziej skrajnie. Masz syndrom sztokholmski, jesteś tzw. ,,nałogowcem kochania'' . Do Wszystkich którzy są w podobnej sytuacji! Uciekajcie zanim będzie za późno! Taki związek rujnuje życie... Proszę tego nie bagatelizować.

Odnośnik do komentarza

Wypominanie przeszłości partnera w związku nie wróży najlepiej. Jeżeli jesteśmy z kimś w relacji, zostawmy przeszłość za sobą i skoncentrujmy się na "tu i teraz", by budować coś nowego bez wytykania sobie "przygód" z przeszłości. Niestety, niejednokrotnie sami popełniamy błąd i narażamy się na niebezpieczeństwo wypominania, bo albo sami wypytujemy, z kim parter był, co robił i jak mu było w tamtych związkach; albo sami opowiadamy o swojej przeszłości, którą może być trudno zaakceptować drugiej stronie. Czasem lepiej ugryźć się w język ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...