Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko i skutecznie pozbyć się tłuszczu?


Gość Meggie_Muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Meggie_Muszka

Mam 25 lat, 162cm wzrostu i ważę 59kg. Moja aktywność fizyczna jest raczej niska... Nigdy nie stosowałam diet, w rodzinie nie ma problemów z otyłością. Nie choruję. Mój wskaźnik BMI jest prawidłowy, ale mimo tego mam tłuszcz na brzuchu, udach i ramionach oraz (moje ulubione) - podwójny podbródek (nie jakiś strasznie widoczny, ale jednak). Mam w domu rowerek stacjonarny - staram się ćwiczyć minimum 20 minut dziennie (najdłużej dałam radę 40 minut dziennie). Ogólnie czasem brak mi motywacji, więc ćwiczę nieregularnie (tydzień ćwiczę i trzy tygodnie przerwy). Piję zieloną herbatę, staram się nie jeść późno i w dużych ilościach, wyeliminowałam fast foody, chipsy i kolorowe napoje. Próbowałam też robić brzuszki, ale "odpadam" po trzech - najłatwiej mi ćwiczyć właśnie na rowerku. Co jeszcze mogę zrobić i jak długa jest moja droga do sukcesu?

Odnośnik do komentarza

Może bieganie lub basen? Albo zajęcia taneczne? Coś co Cię zainteresuje i nie stracisz szybko motywacji. Bieganie polecam w towarzystwie, np. z przyjaciółką. Trudno określić jak daleka droga Cię czeka, jeśli z motywacją u Ciebie kiepsko...

Odnośnik do komentarza

Na wymienione przez ciebie partię ciała najlepiej działa pływanie lub aerobik. Angażuje on o wszystkie mięśnie do pracy. Pracuje cały organizm. Pływanie dodatkowo odciąża stawy i odpręża mięśnie kręgosłupa, jest polecane prawie każdemu. Jednak aby zadziałało musi być uprawiane regularnie z resztą tak jak jazda na rowerku stacjonarnym czy innym sprzęcie. Możesz ćwiczyć 3 razy w tygodniu a dwa razy chodzić na basen. możesz też jeździć na rowerku codziennie po 20 minut. Wybór należy do ciebie. Jazda na rowerku stacjonarnym wyrzeźbi Ci mięśnie łydek i ud jednak nie rozprawi się z tłuszczykiem zgromadzonym na brzuchu i ramionach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...