Skocz do zawartości
Forum

Stosunek w dni płodne a szansa na poczęcie


Gość kaska-88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 22 lata staramy sie z mezem odzidziusia moj ostatni okres był 3.01 wiec z moich obliczen dni płodne zaczeły sie 14.01 owulacje miałam 17.01 przez ten cały okres od 14-18ego kochalismy sie z mezem codziennie czy jest mozliwosc ze zaszłam w ciaze dzis jest 20.01 i od przed wczoraj miewam małe zawroty głowy czy to jest mozliwe ze to upragniona ciaza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli kochaliście się bez zabezpieczenia w dni płodne to jest to bardzo możliwe. Jednak czasem, jeśli para desperacko chce dziecka to stres z tym związany bardzo przeszkadza, ponieważ organizm broni się przed stresem i utrudnia wszystko... Najlepiej zrób test ciążowy albo od razu idź do lekarza i wykonaj badanie krwi. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witaj! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogłaś zajść w ciąże. Jeśli jednak kochaliście się 17.01 to teoretycznie do zapłodnienia dochodzi po upływie 72 godzin, a więc trzy doby po stosunku. Zatem objawy, o których piszesz, nie mogą być związane z ciążą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Oczywiście Pani wyliczenia są dobre z punktu teoretycznej wiedzy i dodatkowo jeżeli ma Pani bardzo regularne okresy trwające 28 dni. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo "trafienia" w dni płodne proszę zakupić sobie testy owulacyjne. Podane przez Panią objawy, nie pozwalają na stwierdzenie zajścia w ciążę.
Warto będzie wykonać test ciążowy, 7-10 dni po możliwym zapłodnieniu.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

WitAM!
odbylam stosunek przerywany w dni plodne, wytrysk na zew. na drugi dzien rowniez odbylismy stosunek w dni plodne przerywany.Czy z dnia poprzedniego mogly pozostac resztki plemnikow na penisie dodam ze wytarl tylko chusteczka nawilzajaca. czy jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze prosze o szybka odpowiedz? bardzo wazne!

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem zaniepokojona kilkoma objawami, o których analizę bardzo proszę. OM miała miejsce 24.10.2014. W sierpniu bieżącego roku niestety poroniłam w 8 tygodniu ciąży, od tego czasu miałam już 3 OM, które zawsze miały miejsce co 26 dni. Postanowiliśmy z mężem ponownie starać się o dziecko , wyliczyłam , że dni płodne wypadają w dniach około 3-5.11.2014 i w tych dniach doszło do zbliżenia. Potem również miały one miejsce , jednak nie były to już dni płodne. Dnia 14.11.2014 wykonałam dwa testy ciążowe paskowe , oba negatywne (dzień wcześniej robiłam rutynowe badania krwi , więc korzystając z okazji wykonałam test B-HCG , którego wynik wykazał brak ciąży <0,100).Być może było to jeszcze za wcześnie. Planowana miesiączka miała nastąpić w dniu 18.11.2014 , jednak do dnia dzisiejszego jej nie widać :( Ostatni test paskowy zrobiłam w dniu 20.11.2014 - ponownie wyszedł negatywny i w tym samym dniu również B-HCG wynik 2 ). Mam dość często bóle prawego jajnika oraz krzyży, szczególnie w godzinach porannych, oprócz tego oddaję dość często mocz. Poza tym nie mam żadnych upławów, czy innych np. bóli piersi/nudności , które mogły potwierdzać ciążę. Nie ukrywam, że bardzo chcielibyśmy mieć dziecko, ale nie wiem, czy w tym przypadku jest jakaś szansa? I co najważniejsze , co może być przyczyną braku miesiączki? Czy wzrost B-Hcg po tygodniu daje jakąkolwiek szansę na ciążę? Czy np. jeśli test robiłam z porannego moczu, ale w nocy również oddawałam mocz, przed porankiem , kiedy robiłam test - to czy mocz mógł już nie zawierać hormonu b-hcg? Proszę o pomoc, gdyż planowana wizyta u lekarza prowadzącego wypada dopiero w czwartek. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Dni płodne jak się domyślam wyliczyłaś sobie matematycznie, co moim zdaniem jest totalną głupotą bo bardzo często te dni się przesuwają z bardzo ale to bardzo różnych powodów m.in. stresu :) Być może w czasie drugiego zbliżenia doszło do zapłodnienia, gdzie sobie wyliczyłaś dni niepłodne, dlatego też testy z moczu wyszły negatywne bo zostały za wcześnie wykonane. Przyrost bety jest niewielki, ale jest. Dobrze by było powtórzyć znowu za kilka dni. Powodów spóźniania miesiączki może być dużo innych niż ciąża.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...