Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od drugiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem dotyczy tego ,że (w dosłownym znaczeniu) uzależniłam się od drugiej osoby. Kiedyś mieliśmy super kontakt po między sobą, jednak z mojego powodu ten kontakt nie jest taki, jak kiedyś ( miałam problemy psychiczne). Gdy już wyszłam na prostą, chciałam tej osobie powiedzieć, dlaczego tak się dziwnie zachowywałam i przeprosiłam. Jednak ta osoba nie chce mieć takiego kontaktu jak kiedyś. W ten oto sposób idąc do łóżka nie śpię, boję się ciągle, myślę o tej osobie i bardzo za nią tęsknię. Niestety tak jest od prawie 2 lat i nie mogę się z tym pogodzić, gdyż będąc dzieckiem ojciec miał wypadek z czego jeździł daleko do sanatorium. Żyliśmy z wypłaty Mamy. Było krucho, a brat dopiero się uczył w szkole zawodowej. Brakowało mi Matki, bo tak na prawdę ona nie rozmawiała ze mną, a tak bardzo tego mi brakowało. Teraz babcia ( mama mojej matki) ma raka i wszystko jest na mojej głowie. Rozmowy nie pomagają.. Dlatego tęsknię za tamtą osobą, bo czuję się sama i brakuje mi tej bliskości, której nie ma. Czy prócz pomocy psychologa mogę cokolwiek jeszcze zrobić? Ps. (moja choroba wyglądała tak, że byłam zamknięta w sobie, byłam smutna, zestresowana, nie jadłam prawie i nie piłam dopiero po jakimś czasie zaczęłam się buntować i tak bez wizyty u psychologa na jakimś poziomie zwalczyłam to. ) Proszę pomóżcie bardzo mi zależy na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wyjaśniłaś tej osobie dlaczego tak się zachowywałaś, a ona nadal nie chce mieć z Tobą kontaktu, to znaczy, że tak naprawdę jej na Tobie nie zależy. Jeżeli nawet nie chce słuchać wyjaśnień-tym bardziej.
Jeśli chcesz sobie poradzić bez psychologa z psychicznym uzależnieniem się od niej, to spróbuj medytacji, może pomóc Ci skupić się bardziej na swoim życiu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...