Skocz do zawartości
Forum

Zmarli powinni spędzić święta z nami


asap

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałam się gdzie tak naprawdę napisać ten post.
I jak go zatytułować.

Ostatnimi czasy martwi mnie parę kwestii a wynika to z faktu, że niebawem wyjeżdzam z kraju na dłużej, trochę właśnie dlatego że w dużej mierze zostałam już w Polsce sama.
I mimo dobrych chęci, nie będę miała możliwości dbać o groby rodzinne.
Jak już pewnie się domyślacie, martwię się o groby moich bliskich, rozstrzelone po całym kraju, od południa po Warszawę.
W zasadzie nie mam już nikogo w pobliżu kto mógłby mi pomóc, a tym bardziej, objeżdzać każde miasto. Do tej pory i tak udawało mi się to robić tylko na 1go listopada dlatego już od jakiegoś czasu korzystam z usług firmy http://jakubisiak.pl/, która dba o groby bliskich w Warszawie, a w pozostałych miastach pomagały zawsze sąsiadki dziadków i dalszej rodziny. Ten temat jakoś tak do mnie powraca..
No ale do rzeczy, ponieważ wiem jak wygląda opieka obecnie wynajętej firmy nad grobami bliskich i wiem, ze jest kompleksowa i całoroczna to zastanawiam się ile osób z tu obecnych też korzysta z usług takich firm? Czy to jest popularne? Jak sobie radzicie z niszczejącymi nagrobkami, gasnącymi świeczkami, więdnącymi kwiatami, wanadalami i złodziejami? Ja długi czas miałam z tym problem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...