Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga i wymiary dla 17-latki


Gość NY123

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek:17 lat (dziewczyna) Waga 57kg Wzrost:165cm Wymiary: biust-90 talia-70 biodra-88 obwód uda-51 2 razy w tygodniu wykonuje po 180 brzuszków i po ok 50 pompek. Kiedyś kupowałam suplementy diety ,które należało rozpuszczać w wodzie jednak to mało pomogło, kiedy przerwałam jedynie wzmogło apetyt. Spożywam dziennie ok 4 posiłki. Śniadanie ok 2 godziny po przebudzeniu. Następnie drugie śniadanie a potem obiad lub jeżeli jest ok godziny 16-17 obiadokolacje. Pije ok 1l dziennie, sok albo woda. Zdarza mi się ,że mam straszną ochotę na coś słodkiego, wtedy poddaje się pokusie. Chce zacząć stosować jakaś dietę aby po pierwsze stracić ok 4kg i aby uzyskać lepsze samopoczucie i nie mieć ochoty na nic słodkiego. Co mogę zrobić,aby osiagnać niższa wagę?

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Powinnaś zacząć uprawiać jakiś sport, który będzie sprzyjał utracie wagi, a nie jedynie rzeźbie sylwetki, np. bieganie, rower, pływanie. Poza tym śniadanie powinno się jeść najpóźniej pół godziny po przebudzeniu. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, więc może być duże. Soki owocowe mogą powodować wzdęcia, więc lepiej byłoby pić wodę lub gorzką herbatę. Nie jedz nic na trzy godziny przed snem. Poza tym, słodycze nie sprzyjają utracie wagi. Za każdym razem jak będziesz miała ochotę na coś słodkiego zjedz jabłko albo marchewkę. Jako przekąski polecam orzechy, ponieważ są bardzo zdrowe i szybko dają uczucie sytości.

Odnośnik do komentarza

Masz prawidłową masę ciała i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli schudniesz 4 kg będziesz na granicy prawidłowej wagi i będzie Ci groziła niedowaga. Dlatego zastanów się czy tak naprawdę warto. Patrząc na Twoje wymiary wydajesz się osobą normalnie proporcjonalnie zbudowaną, więc nie widzę powodu dla, którego miałabyś się odchudzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...