Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę mieć depresję?


Gość kaskada

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i już od około 2 miesięcy mam tak, że nic mi się nie chce, nie mam ochoty na wyjścia ze znajomymi, prawie codziennie płaczę bez powodu, nie moge się na niczym skupić, a tym bardziej uczyć co niestety odbija sie na moich ocenach (a zawsze byłam wzorowa), ogarnia mnie ogromny smutek, nie mogę spać w nocy, najchętniej nie wychodziłabym z łóżka przez cały dzień, prawie nic nie jem, czasami mam coś takiego czego nawet nie umiem opisać, jakby ból, że mam ochotę wyrwać sobie wszystkie włosy, albo coś sobie zrobić. Nie raz już myślałam o tym, żeby nałykać się jakiś tabletek. Rok temu zaczęłam chodzić do psychologa, bo miałam coś podobnego, ale w mniejszym stopniu (nieszczęśliwa miłośc), uczęszczałam tam przez pół roku i było w miarę dobrze, ale teraz wszystko wróciło z jakby 3-krotnym nasileniem.Co mam zrobić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kaskada, 3 godziny snu w ciągu doby to stanowczo za mało! Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Porozmawiaj o swoich problemach z kimś bliskim, np. mamą i razem udajcie się do specjalisty. Być może Twój pogarszający się nastrój wynika z okresu dorastania, jakichś szczególnie trudnych sytuacji w Twoim aktualnym życiu, ale niewykluczone też, że może być to depresja. Twoje objawy bowiem bardzo mocno korespondują z depresją - spadek motywacji do działania, problemy z nauką i koncentracją uwagi, płaczliwość, smutek, problemy ze snem, problemy z apetytem itp. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Byc moze masz anemiie... Ja mialam takie same objawy jak Ty. Poszlam, zrobilam badania wyszlo mi ze mam. Bralam leki i juz po miesiacu czulam sie zupelnie inaczej! Az bylam zaskoczona jak niedobor pewnych witamin itp moze wplynac na nasze samopoczucie... Mialam identyczne objawy jak Ty oprocz braku snu, Ja bylam ciagle zmeczona ale na nic nie mialam ochoty najchetniej nie wychodzila bym z lozka,czesto tez plakalam,brak koncentracji,brak apetytu. Zbadaj krew jesli to nie to najlepiej jesli udasz sie do psychologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...