Skocz do zawartości
Forum

Różnica doświadczeń a możliwość stworzenia związku u rówieśników


Gość papayaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jestem studentka mam 23 lata. Poznałam ostatnio kogoś zainteresowanego, on studiuje na tym samym roku i ma lat 22. Niby nieduża różnica ale...obawiam się, ze nie muszę być wcale dojrzała ale mentalnie mam w porównaniu do niego...jakieś 50 lat. On jest taki młody, świeży, cały czas w miejscu. A ja mam za sobą podróże, pisze w negatywnym sensie bo gdy byłam za granicą spotkały mnie niesamowite ale też strasznie złe rzeczy, mam duży bagaż doświadzeń. Wiele przygód za sobą, pięknych ale i tragicznych. Jestem nieszczęśliwa...jedyny plus z tego, że mam otwarte horyzonty. Mój były był doć stary, ale nie o to chodzi, to po prostu jedna z informacji. I chodzi o to, że ja teraz boję się, że gdy ten chłopak pozna mnie lepiej, niezaakcpetuje mnie, przestraszy sie, cokolwiek...Moja przeszłość jest taka hmm bogata, to nie jest prosta linia,mogłabym pisać książkę, w negatywnym sensie o tym mówię...A on kojarzy mi się z uczniem po maturze, ze mną gdy byłam z osiem lat młodsza, czysta...Czuję się przy nim jak ciemna kupa i boję się, ze on mnie znielubi, ucieknie, boję się...Co mi doradzicie, co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Witaj papayaaa :)
Sądzę, że jeśli ten chłopak ma w sobie na tyle dojrzałości aby nie osądzać Cię na podstawie przeszłości jakakolwiek by ona nie była, to będzie dobrze. Bo liczy się tu i teraz. Niemniej jednak to do niego należy decyzja czy taki bagaż jaki wniesiesz ze sobą w wasz ewentualny związek będzie dla niego do przyjęcia. Aby się o tym przekonać trzeba po prostu go wtajemniczyć. Nie ma się czego bać. Poproś go po prostu o zaufanie - jeśli nawet nic z tej znajomości nie wyjdzie, możesz mieć nadzieję, że zachowa to dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Masz 23 lata, więc całe życie przed Tobą. Z traumatycznych wydarzeń z przeszłości, powinnaś wyciągnąć wnioski i patrzeć w przód. Chyba, że nie pozamykałaś za sobą wszystkich trudnych dla siebie spraw. Nie ma powodu, żeby nowemu chłopakowi zwierzać się ze szczegółami z tego co kiedyś robiłaś, no chyba, że są to na tyle istotne informacje, że ujawnienie ich w przyszłości mogłoby zburzyć Wasz związek. Odnoszę wrażenie że nie uporałaś się jeszcze z przeszłością, więc wchodzenie w nowy związek jest nieco ryzykowne. Może zdecydujesz się na jakąś terapię?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...