Skocz do zawartości
Forum

Złorzeczenie innym


Gość aleksiejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aleksiejowa

Zauwazylam,ze wychodzi ze mnie zla cecha, mianowicie, gdy nie uklada mi się, zaczynam zlorzeczyc innym, zwłaszcza tym ktorym coś wychodzi. Cieszę się z nieszczęscia innych, nawet bliskich. Czy da się to zmienić czy to jest już wpisane w moja nature?

Odnośnik do komentarza

Witaj aleksiejowa

Tak się dzieje, bo nie radzisz sobie z negatywnymi emocjami. Zmienić się to da, owszem. Trzeba przyjąć do wiadomości, że nie wszystko się musi udać. Tego się trzeba nauczyć i dobrze jest to zrobić jak najprędzej, bo jeśli taka będziesz sama sobie zrobisz krzywdę. Rezultat będzie taki, że nikt Cię nie będzie lubił i zostaniesz sama, zgorzkniała i nieustannie rozpamiętująca swoje porażki. A życie również z nich się składa, bo to nie jest koncert spełnionych marzeń - w każdym bądź razie nie wszystkich.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marttitta.89

Nie ma czegoś takiego jak " to jest wpisane w moją naturę " , to jacy jesteśmy zależy od nas samych, więc jeśli dostrzeżesz że owa cecha jest negatywna i sama, przez nią utrudniasz sobie życie - będziesz w stanie wyeliminować takie antypatyczne zachowanie.

Jak można czuć radość z krzywdy drugiego człowieka ? Masz strasanie zawistny charakter, nad którym definitywnie powinnaś popracować, aby wyeliminować z siebie ową zepsutą cechę..

Po za tym nie żyjemy w średniowieczu, gdzie ludzie wierzyli w klątwy i inne tego typu pierdoły - więc w rezultacie ty sama przed takie podejście do życia, zatruwasz się własnym jadem jeszcze bardziej - a jeśli wierzysz w złorzeczenie, to wiedz że wyrządzona krzywda, powraca do człowieka ze zdwojoną siłą..

Odnośnik do komentarza

Mówi się, że nic tak nie cieszy jak porażka wroga. aleksiejowa, złorzeczenie komuś to, owszem, negatywna cecha - nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli zauważyłaś, że w obliczu swoich niepowodzeń zaczynasz życzyć źle innym i że taki stan rzeczy Ci przeszkadza, wiesz, że to wada, to zacznij nad nią pracować, by ją wyeliminować. W pierwszej kolejności proponowałabym popracować nad własną samooceną i umiejętnością rozładowywania emocji, szczególnie tych negatywnych. Wcale nie musi być tak, że złorzeczenie innym stanie się Twoją stałą cechą. Spokojnie ;) Całe życie się zmieniamy i mamy szansę się uczyć. Ty również możesz zmieniać w sobie cechy oraz zachowania, z których nie jesteś dumna. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...