Skocz do zawartości
Forum

Brak ochoty na jedzenie


Gość on19891989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mam pewien problem, który teraz tak naprawdę rzucił mi się w oczy. Mam 25 lat, 176cm wzrostu i zaledwie 57 kg. Zauważyłem, że zwyczajnie nie mam ochoty na jedzenie. Już od studiów jadłem bardzo nieregularnie, ale tłumaczyłem sobie to zajęciami o różnej porze dnia. Teraz mam prace, i mimo regularnego trybu życia, nie parafie się zmusić do jedzenia posiłków w odpowiednich godzinach. Może się wydawać, że mój problem to nie problem, ale meczy mnie już moja niska waga, chce wyglądać jak facet a nie chuchro. Jak już się zmuszam do jedzenia, to czuje, ze mi jedzenie puchnie w ustach, bądź cofa się. Jem małe posiłki mimo tego czuje się najedzony. Zdecydowanie więcej pije, niż jem. Jestem palaczem, wiec możliwe ze to dlatego? Może jak odstawie papierosy apetyt wróci? Poza tym, ostatnio wiele nie dobrego dzieje się w moim życiu prywatnym i siłą rzeczy trochę to przeżywam, czy jest to związane ze stresem? Co może być moim problemem? i Jak "wrócić" na odpowiedni tor? Z góry dziękuje za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza

Twoje problemy wpływają na brak apetytu, oprócz tego palenie, które sytuują receptory dopaminowe - które międzyinnymi odpowiedzialne są za spadek apetytu, im więcej nikotyny dostarczasz do swojego organizmu, tym mniejszą masz ochotę na jedzenie, oprócz tego możesz mieć chory żołądek - który daje podobne objawy.

Recepta dla Cb - to wizyta u specjalisty i rozwiązanie swoich problemów.

Odnośnik do komentarza

on19891989, Twój wskaźnik masy ciała BMI (ang. Body Mass Index) wynosi 18.4, co oznacza niedobór masy ciała. Oczywiście niska masa ciała i brak apetytu może wynikać ze stresu, jaki towarzyszy ostatnio w Twoim życiu, niemniej jednak proponuję skonsultować się z lekarzem i zrobić przynajmniej podstawowe wyniki badań. Jeżeli badania wyjdą w porządku, najprawdopodobniej Twoje problemy z wagą wynikają z przyczyn emocjonalnych. Wówczas najlepiej będzie zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe, jeść pięć niedużych posiłków w ciągu dnia i zadbać o aktywność fizyczną, która nie tylko pozwoli Ci zadbać o ładną sylwetkę, ale także pozytywnie wpływa na nastrój, stymulując produkcję endorfin (hormonów szczęścia). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...