Skocz do zawartości
Forum

Paniczny strach i ogromny wstyd przed ginekologiem


Gość JednoWielkieZaburzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JednoWielkieZaburzenie

Witam. Mam 16 lat i muszę wybrać się do ginekologa. Jakiś czas temu miałam dość obfite upławy(nie zależnie czy przed czy po okresie, ciągle ta sama ilość, a zwykle po okresie byłam najzwyczajniej w świecie "sucha"), które ustały po tym, jak zaczęłam stosować płyn do higieny intymnej Lactacyd na podrażnienia i upławy. Niestety moje szczęście nie trwało długo, bo mój śluz zrobił się grudkowaty, ale obeszło się bez "rybiego" zapachu, a google podpowiedziało mi, że to może być grzybica lub infekcja. Pieczenie odczuwam bardzo rzadko, świąd też. Dbam o higienę, ale kilka razy przez pomyłkę usiadłam na sedesie w publicznej toalecie. W zasadzie to chyba nie jest istotne, ale skoro już się tak namęczyłam i rozpisałam to zostawię. Otóż mój problem polega na tym, że jako mała dziewczynka miałam traumatyczne przeżycia. Seria gwałtów, przemoc i groźby. Od tamtej pory byłam zamknięta sobie, nie pozwalałam się dotykać, u lekarza nie chciałam nawet podwinąć koszulki. Zaczynałam krzyczeć, płakać i odstawiać cyrki. Matka dowiedziała się o tym po 5 latach. Ponad rok temu zdiagnozowano u mnie chorobę psychiczną. Leczę się farmakologicznie, mam terapie odwykową (dragi), zajęcia z psychologiem i od czasu do czasu psychiatra. Leki pomagają, ale mimo wszystko TO nie chce zniknąć z mojej pamięci. Płaczę przez sen, krzyczę, gadam. Nie wiem co mam zrobić, skoro za nic w świecie nie rozłożę się półnaga na samolocie, nie pozwolę się dotknąć osobie której nie znam i której nie ufam. Czytałam, że najlepiej pójść z kimś bliskim. Dla mnie to jednak dodatkowy kłopot, bo jednak gdybym poszła to na pewno nie z mamą. Mam 16 lat więc bez niej ani rusz. Mam chłopaka. Teraz pewnie znów myślicie, że skoro uprawiam seks to z ginekologiem też nie powinno być problemu, że wymyślam, użalam się nad sobą. Jego znam bardzo długo, wspiera mnie, a ja mu w pełni ufam. Jest jedyną osobą której pozwoliłam kiedykolwiek na takie rzeczy, kocham go. Obcej osobie oczy bym wydrapała o ile wcześniej nie wpadłabym w histerię. Doradźcie mi, co mam zrobić...
PS Mam bardzo bolesne miesiączki, a przy tym wysoką gorączkę, czasem wymioty...

Odnośnik do komentarza

No niestety tak jak sama to zauważyłaś masz 16 lat wiec musi byc opiekun przy tobie, ale nie wszyscy lekarze to respektują, więc możesz popróbować.
Po drugie możesz poszukać kobiety ginekologa, może to choć trochę zmniejszy lęk i wstyd. Kobiet ginekologów jest mniej ale w większości gabinetów jest przynajmniej jedna :)

Odnośnik do komentarza

no ale teraz nie jesteś już dzieckiem, bo szczerze to nie bardzo widzę jakiekolwiek inne możliwości. Co najwyżej możesz najpierw pogadać z danym ginekologiem żeby go poznać, albo poprosić swojego terapeutę oto aby może jakiekoś zaproponował i uprzedzil go ze miałaś takie a nie inne przeżycia, by postępował z Tobą ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Gość JednoWielkieZaburzenie

Teraz mam anginę, doktor zajrzała mi tylko do gardła. Mimo to, że nie mogłam przełknąć śliny i do tego kaszel, że aż boli mnie w klatce nie dałam jej się osłuchać.. Nie panuję nad tym. W takich sytuacjach zaczynam zachowywać się po prostu żałośnie, ale nie potrafię tego opanować. Pomyśl, jak wygląda 16 letnia dziewczyna cała zaryczana, bujająca się itd.. I do tego "nie dotykaj mnie, nie dotykaj mnie" Raz przez takie coś moja mama musiała dzwonić po karetkę, bo potłukłam wszystko co było w domu po powrocie.. Trochę mi wstyd

Odnośnik do komentarza

bez badania to szczerze moim xdaniem to nic nie da. Bo możesz mieć infekcję grzybiczną, bakteryjną, wirusową bądź mieszaną ina każdą są inne leki. Lekarz podczas badania jest w stanie określić na podstawie wydzieliny, zapachu i ogólnego wylgądu jaki to jest typ infekcji i przypisać odpowiednie leki. W innym przypadku to trochę jak zabawa w rosyjską ruletkę

Odnośnik do komentarza

Nie słuchaj rad na forum, masz poważne problemy natury psychiatrycznej, a nikt tutaj nie jest psychiatrą ani psychologiem, przynajmniej z tego, co widzę. Porozmawiaj o problemie ze swoim psychologiem, to on jest kompetentną osobą (a przynajmniej powinien być), żeby udzielać porad. Oczywiście nie w kwestii infekcji, ale Twojego stanu psychicznego i możliwości wizyty u ginekologa. Być może doradzi Ci jakiegoś życzliwego lekarza.
Do ginekologa możesz iść, powiedzieć jak wygląda sytuacja (tzn. Twój stan psychiczny), opisać objawy infekcji i zobaczyć co powie na to. Leczenie na tej postawie to rzeczywiście będzie trochę loteria, ale prawdopodobnie masz coś standardowego, typu grzybica, więc jest szansa, że da się trafić. Najgorsza możliwość to, to że ginekolog odmówi przepisania leków bez badania, ale do samego badania zmusić Cię nie może.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...