Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne pocenie się przy nieśmiałości


Gość eddy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki oto problem: jestem osobą nieśmiałą od dziecka, nigdy mi to nie przeszkadzało, aż jakiś czas temu (kilka miesięcy) zacząłem dosłownie zalewać się potem w różnych publicznych miejscach (sklep, poczta, bank, w autobusie, nawet na spacerze gdy przechodziłem obok zazwyczaj nieznanych mi osób). w szkole nie miałem tego problemu. niestety szkoła się skończyła, trzeba iść do pracy, zacząć zarabiać, ale na każdej rozmowie o pracę też zalewam się potem (chociaż nie aż tak jak we wspomnianych sklepach, bankach). gdy stoję w kolejce do kasy to wyglądam jakbym wyszedł dopiero spod prysznica, cała twarz jest mokra (tak naprawdę to wszędzie jestem mokry (twarz, kark, pachy, brzuch plecy, nogi, stopy) ale na twarzy i karku to najlepiej widać i tylko tam mi to w zasadzie przeszkadza). nie wiem czy to z powodu nieśmiałości czy też może jest to fobia społeczna. czuję się jak de.bil gdy siedzę w autobusie lub stoję w kolejce i muszę co 10 sekund wycierać twarz z potu. nie jestem otyły (wzrost 180, waga 75), myję się kilka razy dziennie. używałem różnych antyperspirantów, zarówno tych z sieciówek (nivea, adidas, rexona itp.) jak i z aptek (antidral). zwykłe powodują tylko to, że nie śmierdzę, a antidral hamował pocenie tylko pod pachami.
moje pytanie brzmi: czy są jakieś leki zatrzymujące taką potliwość?

Odnośnik do komentarza

Niestety w taki przykry i krepujacy sposob reagujesz na swoja niesmialość.A ja zapytam,czy probujesz z nią walczyć? Nie poddawaj sie bo jesli zaczniesz mniej przezywac to i moze problem troche sie zmniejszy? Antidral jest polecany wlasnie na to co masz i nie widze przeciwskazan zebys go dalej nie stosowal skoro dzialal.Nie znam innych polecanych preparatow ale poszukaj w internecie bo na pewno sa opinie czy warto i czy dana rzecz jest skuteczna.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nadmierne pocenie się, owszem, może towarzyszyć nieśmiałości, bo jest to związane z funkcjonowaniem naszego układu nerwowego. W sytuacjach stresowych działanie układu współczulnego przeważa nad działaniem układu przywspółczulnego. Niemniej jednak Pana podejrzenia co do związku między nieśmiałością a nadmierną potliwością nie muszą się sprawdzić. W pierwszej kolejności radziłabym skonsultować się z lekarzem i zrobić odpowiednie badania, bo może okazać się, że przyczyną Pana problemów z poceniem są np. jakieś zaburzenia hormonalne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...