Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie osobowości borderline


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. 2,5 msc temu zerwał ze mną chłopak. Zaczęłam się okaleczać znowu. W liceum przez ponad rok to robiłam, a potem przestałam. Zaczęłam wchodzić dzisiaj na różne blogi o autoagresji. Jedna dziewczyna napisała, że cierpi na zaburzenie psychiczne borderline. Nie wiedząc co to oznacza poszperałam trochę w google i zdałam sobie sprawę, że to dotyczy również mnie. Charakteryzuje się wahaniami nastroju, napadami intensywnego gniewu, niestabilnym obrazem siebie, niestabilnymi i naznaczonymi silnymi emocjami związkami interpersonalnymi, silnym lękiem przed odrzuceniem i gorączkowymi wysiłkami mającymi na celu uniknięcie odrzucenia, działaniami autoagresywnymi oraz chronicznym uczuciem pustki (braku sensu w życiu). WSZYSTKO Z TYCH RZECZY DOTYCZY MNIE ! 2 dni przed tym jak chłopak ze mną zerwał miałam właśnie "napad" wahania nastroju. Poszłam do niego bo sie z nim umówiłam. Byłam inna niż zazwyczaj, ciągle milczałam, coś mi dolegało (mieszkam z ojcem alkoholikiem i on wchodzi do mnie w nocy do pokoju i sie na mnie patrzy). M pytał sie co sie stało, że jestem taka dziwna a ja nie potrafiłam mu o tym powiedzieć i powiedziałam, że nic. Byłam u niego 4h i ciągle leżałam na łóżku i milczałam. takie zachowanie czesto sie u mnie zdarzało i mysle, że miał juz dość mojego wahania nastrojów, które wystepowało prawie codziennie. ostatnio właśnie mi to napisał na fb, że ciągle mysle tylko o sobie, wszystko musi byc tak jak ja chce a jezeli jest inaczej to wkurzam sie na wszystko i wszystkich i stwarzam awantury o byle co- rzeczywiście tak było. Tylko, że ja nie potrafie sobie z tym poradzic, to jest silniejsze ode mnie. do tego jestem dzieckiem z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i to tez na pewno ma duzy wplyw na to jaka jestem. Nienawidzę dzieci i nie chciałam ich mieć a mój były bardzo pragnął mieć ze mną 2 dzieci. Zgodziłam sie po jakims czasie ale chciałam to zrobic tylko dla niego. Wychowała mnie siostrastarsza o 11 lat na którą mówiłam "mama". Moja biologiczna matka była sprzataczką w 3 różnych firmach aby utrzymać 2 córki, męża alkoholika i siebie. nie miała dla mnie czasu bo ciągle pracowała. jak ja mogłabym byc dobrą matką skoro sama nigdy nie otrzymałam miłości ze strony rodziców? Kocham chłopaka nadal, chciałabym żeby do mnie wrócił. mysle ze terapia dla dzieci DDA oraz terapia na borderline mogłaby mi pomóc. może gdyby wiedział, że poszłam na terapię i chce sie zmienic to znowu by do mnie wrócił? wiem, że mnie kochał. planował ze mną ślub i dzieci. Gdzie mam sie zgłosić, żeby sprawdzic czy faktycznie mam zaburzenia borderline? czy jest to płatne? Mam w sobie bardzo, ale to bardzo dużo nienawiści, agresji, chamstwa, nienawidzę siebie, nienawidzę swiata i wszystkiego co mnie otacza, ale chcę to zmienic. Mam równiez mysli samobójcze i powrót autoagresji. Uwazam, ze to ze chłopak ze mną zerwał to tylko i wyłączie moja wina. Ciągle robiłam mu awantury, dosłownie o wszystko, nawet o to, że koleżanka z pracy zaprosiła go do znajomych na facebook'u i od razu były pytania z mojej trony: czy on uważa, że ona jest ładna, czy czesto z nią rozmawia, czy ona ma chłopaka. Wszystkie awantury wychodziły tylko ode mnie.

Odnośnik do komentarza

skowronx33, owszem wiele Twoich zachowań, jakie wymieniłaś, pasuje do obrazu klinicznego BPD (borderline), ale nie ufałabym tak do końca autodiagnozom wystawianym sobie samemu na podstawie tego, co wyczyta się w Wikipedii. Doktor Google często się myli ;) Jeżeli zależy Ci na rzetelnej diagnozie, zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry. Nie potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Tylko psychiatra może postawić diagnozę. Terapeuta ani psycholog nie stawiają diagnoz - mogą wspierać proces diagnostyczny, ale samej diagnozy postawić nie mogą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...