Skocz do zawartości
Forum

Moje dziwne zachowanie


Gość 1pati

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat. Z tego co zaobserwowałam ludzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich (i jest w niej moja siostra) to osoby zaradne, towarzyskie, pewne siebie, radosne, mają pełno znajomych którzy im dobrze życzą, odnoszą sukcesy, a trudności życiowe ich nie załamują. Druga grupa (ja do niej należę) to takie ofiary losu, nie umieją zadbać o swoje interesy, ludzie ich wykorzystują, uważają się za gorszych od innych, nie umieją być sobą i na luzie gadać w towarzystwie, są nieszczęśliwe, łatwo się załamują, znajdują sobie zazwyczaj jedną koleżankę podobną do siebie i tworzą toksyczną relację pełną zazdrości i rywalizacji, osoby z pierwszej grupy nie chcą się z nimi kolegować. Dlaczego tak jest? Czy ja taka się już urodziłam czy to wychowanie mogło mieć na mnie taki wpływ czy co? Siostra często mi mówiła że jestem inna i wstydzi się za mnie przed koleżankami. Ojciec miał zmienne nastroje, zdarzało się że nas bił i wyzywał, czasami za głupoty, a zaraz znowu był normalny. Matka była taka zwykła, często miałam wrażenie że za bardzo jej nie obchodze ale nie zaniedbywała nas. Chciałabym się zmienić, mieć dużo koleżanek i kolegów, tworzyć z nimi zdrowe relacje, nie bać się być sobą i cieszyć się życiem..tak jak to robi wiele osób. Czy taka zmiana jest możliwa? Gdy miałam 6 lat byłam normalna, bawiłam się z innymi dziećmi, a potem zakolegowałam sie z taką BARDZO dziwną koleżanką której nikt nie lubił, potem z kolejną i przez to straciłam kontakt z normalnymi osobami. Do tego ta druga koleżanka mnie wykorzystywała, a ja mam do siebie ogromny żal że zadawałam się z takimi osobami zamiast z normalnymi radosnymi ludźmi. Bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie Twoje cechy u Ciebie wynikają z Twojego zaniżonego poczucia własnej wartości. To dość paskudna rzecz, pośrednia bądź bezpośrednia przyczyna całej masy życiowych problemów. Jeśli to naprawisz, to polepszą się także inne aspekty Twojego życia.
A czego to z kolei może wynikać? Myślę, że przede wszystkich z wychowania. Ojciec Was bił i wyzywał, to nic dziwnego, że Twoje poczucie własnej wartości siadło. :(

Odnośnik do komentarza

Możesz siebie zmienić, możesz zmienić całe swoje życie. Możesz od nowa nauczyć się innego podejścia do życia.
Zacznij od powtarzania sobie, że 1-zasługujesz na wszystko, co najlepsze.
2- że z dnia na dzień twoje życie zmienia się na lepsze
3-że doskonale radzisz sobie w życiu....itp, itp..

Ludzie nie lubią, gdy ktoś biadoli, narzeka, zazdrości. Takie osoby są bardzo męczące, psują innym nastrój.
Lubiani są ci, którzy potrafią cieszyć się życiem, są radośni. Z czego powinnaś się cieszyć? Z każdej miłej sytuacji, z każdego drobiazgu. Np. zaczęła się piękna, złota jesień. Zauważ to, skup się na kolorach, na słońcu...jest cudnie!

Moja siostra też biadoli, nie zauważając pozytywów w swoim życiu. Np. ktoś opowiadał, że gdzieś był, coś zobaczył - a ona poczuła silną zazdrość. Oni jeżdżą, bo mają pieniądze, jak to w życiu jest niesprawiedliwie - powiedziała.
A pół godziny wcześniej sama opowiadała gdzie była, gdzie się wybiera, a było tego sporo. Zwróciłam jej na to uwagę.
Cieszmy się tym, co mamy.
Zawsze znajdzie się ktoś, kto ma więcej, łatwiej, lepiej.
Zdziwiła się!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...