Skocz do zawartości
Forum

Skaczące ciśnienie przy nerwicy lękowej


Gość witam was

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od dawna miewam skoki ciśnienia na tle emocjonalnym, mam nerwicę lękową i wykańcza mnie to. Stresuje sie byle czym, głupią rozmową, tłumem, gdy widzę kogoś na ulicy i momentalnie buch cisnienia, robię się czerwona, wpadam w panikę.
Ma ktoś sposoby na to jak sobie z tym poradzić??
Dzis byłam u lekarza i myslałam, że z tego ciśnienia zemdleję, w dodatku arytmia się wstrzeliła i to był koniec, myslałam, że nie dam rady wejść do lekarza:( teraz siedzę i beczeć się chce. Jakież TO głupie! jak można tak reagować na zwykłe rzeczy, wbijam, tłukę do łba że nic mi nie będzie a tu masz za każdym razem takie coś! Nie wiem po prostu co już ze sobą zrobić. Totalne załamanie.....

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Masz zdiagnozowaną nerwicę lękową, a leczysz się jakoś? Bierzesz leki albo korzystasz z psychoterapii? Na sesjach z terapeutą na pewno nauczyłabyś się, jak unikać napadów lęku i jak radzić sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jedną z metod jest uspokajanie oddechu. Zazwyczaj w chwilach napadu lęku oddech jest szybki i płytki. Chodzi o to, by świadomie oddychać i zacząć brać głębokie wdechy, po czym powoli wypuszczać powietrze z płuc. Takie powolne oddychanie sprzyja m.in. wyciszeniu się. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani Doktor za radę. Wydaje mi się, że oddycham normalnie a problem jest w tym, że podświadomie rośnie mi ciśnienie i nie wiem jak to powstrzymać bo nawet ochlapanie się zimna wodą daje mizerne skutki, musiałabym chyba stać cały czas pod prysznicem :(nie leczę nerwicy ponieważ to leki wprowadziły mnie w ten najgorszy stan. Juź z domu nawet nie wychodziłam, bałam sama się w nim zostać. Teraz w miarę funkcjonuję ale okupione jest cierpieniem, stresem, napięciem..
Chciałabym pójść na jakąś terapię ale mnie na to nie stać bo nie pracuję, nie daje rady pracować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...