Skocz do zawartości
Forum

Stres z powodu nowej szkoły


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłem szkołę ze spokojnego gimnazjum na duże liceum i można powiedzieć że odczuwam pierwszy raz ciężki stres. Objawia się problemami żołądkowymi, trudnościami ze senem, mam trudności z koncentracją a co gorsza nie wiem jak sobie z tym poradzić. Potrzebuję jakiejś rady. Bo wszystkie sprawdzone prze zemnie metody nie działają tj. wysiłek fizyczny, pogranie w ulubioną grę,

Odnośnik do komentarza

Zrozum jedno, stres wyniszcza człowieka od wewnatrz. Wiem,ze jesli jestes wrazliwy,niesmaily to jest Ci ciezko zwlaszcza na poczatku ale pamietaj o tym co napisalam i nie rób sobie niepotrzbnie problemow zdrowotnych. Moze jakieś srodki uspokajające bierz przez pierwszy miesiac?
Nie ma sensu w ogole sie denerwowac szkola a juz tym bardziej ludzmi w niej...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

QWERTY90, nic dziwnego, że zmiana szkoły jest dla Ciebie dużym przeżyciem. Pojawia się stres i wszystkie objawy somatyczne z nim związane. Zdaję sobie sprawę, że łatwo powiedzieć: "Nie stresuj się tak! Nie przejmuj!", trudniej się do tego zastosować. Pamiętaj o tym, żeby się wysypiać, dbaj o dobrą dietę, wychodź na spacery i staraj się znaleźć czas na robienie w ciągu dnia tego, co lubisz. Poza tym nie rozmyślaj tak intensywnie o nowej szkole. Zwykle początki bywają trudne - nowi koledzy, nowa klasa, nowi nauczyciele, większe wymagania niż w gimnazjum - ale uwierz mi, że z czasem powinno być lepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...