Skocz do zawartości
Forum

Popicie piwem tabletki antykoncepcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdaję sobie sprawę, że alkohol nie powinien w żaden sposób wpływać na skuteczność leków antykoncepcyjnych, a przynajmniej tylko takie informacje w tym temacie znalazłam. Oczywiście do wyjątków należą konsekwencje się z tym wiążące, czyli biegunka lub wymioty.

Niestety razy kilka razy będąc na wakacjach zdarzyło mi się popić tabletkę alkoholem, co wiem, że jest bardzo nieodpowiedzialne. Nie spożywałam w tym czasie dużo alkoholu, niemniej jednak parę razy się upiłam (nie miałam wymiotów i biegunki). Czy zaistniałe sytuacje mogły wpłynąć na antykoncepcję? Dodam, że tabletki biorę bardzo regularnie (tylko raz zdarzyło mi się wziąć 20 minut wcześniej), codziennie i pilnuję zasad, które zostały uwzględnione w ulotce.

Sytuacje te miały miejsce podczas pierwszego blistra tabletek, kochałam się już wtedy bez zabezpieczenia. Po skończeniu opakowania wystąpiło krwawienie, jednak bardzo skąpe (zrzuciłam winę na fakt, że już wcześniej brałam tabletki, następnie zrobiłam dwumiesięczną przerwę i powróciłam do nich ponownie). Teraz jestem w trakcie drugiego opakowania. Czy są jakieś powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...