Skocz do zawartości
Forum

Problem z zajściem w ciążę w wieku 39 lat


Gość tosiaktosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tosiaktosia

Witam serdecznie. Od ok roku staramy się o dziecko i nie udaje się mimo iż mam regularne miesiączki, nie przyjmuję żadnych leków które by mi to utrudniały . Jestem zdrowa, wszystkie badania mam dobre . Zaznaczam , że mam również zdrową tarczycę . Muszę tylko zaznaczyć, iż w maju zeszłego roku przeszłam zabieg łyżeczkowania, byłam w 11 ciąży ale stwierdzono nieprawidłowości w rozwoju płodu chociaż dobrze się czułam, przeprowadzono łyżeczkowanie 23 maja. Po 15 dniach badania kontrolne , żadnych powikłań USG prawidłowe , bez nadżerki ani bakterii i tak regularne wizyty u ginekologa przez trzy miesiące .TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH NIGDY NIE ZAŻYWAŁAM TYLKO PO ZABIEGU. Wszystko zagoiło się szybko bez komplikacji. Jak wspomniałam wcześniej nie mam żadnych zakażeń, bakterii ani nadżerki, jajeczkowanie obfite regularne, a mimo to nie udaje się. Moja doktor ginekolog i inna, która prowadziła mnie przed i po zabiegu stwierdziła, że mogę zajść w ciążę i urodzić jeszcze nie jedno dziecko ponieważ jestem zdrowa. Niestety mimo to nie udaje się. Mam 39 lat i bardzo się martwię ponieważ mam już dwoje dzieci, a wcześniejsze ciąże przebiegały bez komplikacji. Czy tyłozgięcie macicy może być przyczyną? A może powinnam prosić ginekologa o hormony? W tym wieku trudniej zajść w ciążę, z tego co mi wiadomo. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Witaj.Mam,tak jak Ty,39 lat.Wlasnie jestem w 10 tc,poprzednia zakonczyla sie 28 maja-13 tydzien-ciaza obumarla.Mam 2 doroslych synow.Choruje na niedoczynnosc tarczycy.
Jezeli wszystkie wyniki badan masz ok to nie powinno byc przeszkod,chyba ze psychicznie za bardzo sie blokujesz.Sprobuj odpoczac,moze gdzies wyjechac z partnerem-chociaz weekend...
Spytaj tez swojego lekarza o Luteine,no i caly czas bierz kwas foliowy oraz zestaw witamin dla kobiet w ciazy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...