Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed szkołą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat, po wakacjach idę do 2 LO. Mój problem jest dość ciężki i nie wiem jak sobie z nim poradzić. W gimnazjum bylam pośmiewiskiem z powodu mojego wyglądu - wysoka (wtedy 176cm), i do tego gruba od źle dobranych leków depresyjnych. Najgorsze jest to, że do tych co mi dokuczali przylaczyla sie moja niby " przyjaciółka". Moi rodzice załatwili mi nauczanie indywidualne na 3 lata, żebym jakoś te gim skończyła. Przez ten czas stalam sie bardzo nerwowa, zamknięta w sobie i przewrażliwiona na swoim punkcie. Później poszlam do liceum, przez ten czas zdążyłam schudnąć 20kg i wyladniec, ale to nie ważne. No i teraz w tej szkole nie potrafie nikomu zaufać, jestem cicha, pogorszyły mi sie oceny, gdy ktoś o cos pyta stoje jak sparaliżowana i nie wiem co powiedzieć, w dodatku strasznie bije mi serce i mam mdłości. Może to brzmi jak użalanie sie nad sobą, ale ja na prawdę nie mam na to wszystko wpływu. Na wywiadówce powiedzieli moim rodzicom, że jestem samotna i zachowuje sie jakbym miała zespół aspergera. Powiedzcie mi co mam zrobić, bo sobie nie radze, z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

ojej brzmi niepokojąco ;( ja w Twoim wieku też miałam problemy z klasą i miałam lęk przed powrotem po wakacjach... byłam na uboczu, obgadywano mnie więc sie też izolowałam a najgorzej jak trzeba było coś w grupie robić a ja nie miałam gdzie iść...wrrrr.... aż mną trzęsie jak sobie o tym przypominam. Pewnie i u Ciebie jest podobnie i wiem o czym mówisz ;/ a to co masz konkretnie zdiagnozowane za schorzenie? Wiesz, nie musisz nikomu ufać i to chyba jest najlepsze rozwiązanie bo nie będziesz znów zawiedziona... wystarczy odpowiadać na pytania i gadać o neutralnych sprawach: pogoda, sprawdziany, lekcje... i to wystarczy... nie oszukujmy się ale 17 lat to jeszcze głupi wiek gdzie tylko imprezy i pierdoły w głowie;/ w sumie u Ciebie nie wiem czy to nie jest kwestia lęków społecznych i tego, że przez 3 lata nie chodziłaś do szkoły... może z czasem sie to unormuje, 3mam za Ciebie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza

A czy poza szkola chodzisz na jakies kursy lub uprawiasz sport?
Mnie tez sie wydaje ze potrzebujesz kontaktu z innymi ludzmi, niedkoniecznie ze szkoly. Zapisz sie na jakies zajecia w grupie, takie gdzie wszyscy musza ze soba wspolpracowac, kursy samoobrony, siatkowka, koszykowka albo kajaki. To naprawde sa fajne rzeczy i moga pomoc ci nabrac wiary w siebie i otworzyc sie na innych ludzi. Mozesz tez zapytaco wolontariat, mysle ze bylabys w tym swietna. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Rosexpretty84, podejrzewam, że lęk przed szkołą wynika z tego, że w gimnazjum miałaś nauczanie indywidualne. Trudno Ci się teraz przyzwyczaić do rzeczywistości szkolnej, a lęki zamiast zmaleć, mogły wzrosnąć i bardziej Cię wyhamować w kontaktach z ludźmi. Nie musisz mieć przyjaciół w klasie, ale nie zamykaj się w czterech ścianach. Zastanów się, co lubisz robić i rozwijaj swoje pasje, np. w trakcie różnych warsztatów czy na kołach zainteresowań. Tam możesz spotkać ludzi o podobnych pasjach, z którymi być może będzie Ci łatwiej znaleźć wspólny język. Niewykluczone jednak, że rozwija się u Ciebie fobia szkolna połączona z fobią społeczną i że możesz wymagać pomocy terapeutycznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...