Skocz do zawartości
Forum

Agresja u 80-latka w stosunku do żony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w rodzinie dziadka który ma ok. 80 lat. Razem z nim mieszka jego młodsza o 3 może 4 lata żona. Od narodzin mojego taty czyli syna mojego dziadka były różne awantury. Mój dziadek jako leśniczy miał roboty w bród. Babcia opiekowała się domem i dziećmi. Dziadek zaczął oskarżać babcię o zdrady, niewierność. Ciągle mu odbijało. A tak na prawdę babcia nigdy go nie zdradziła! 3 dni temu stało się. Dziadek o mało co nie pobiłby babci. Stał nad babcią krzyczał a babcia płakała. Krzyczał: No i czego płaczesz?! Zaraz Ci gwizdnę! Gnębił babcię cały dzień i cieszył się z tego! Dziadek ma 8 dzieci i każde ma swoją rodzinę. Jednak każdy mój wujek, ciotka czy tata nic nie zdziałali. Ciągle się wypiera, że nic się nie dzieje. Chciałam z rodzicami zabrać babcię do siebie bo boimy się że dziadek zrobi jej krzywdę. Czy jeśli pojedziemy do psychologa z dziadkiem to pomimo jego wieku terapia mu pomoże? Czy jest szansa żeby babcia wiodła spokojne życie?

Odnośnik do komentarza

Jak widać, psychoterapię to on powinien przejść dawno ...,
podejrzewam,że on się nie zgodzi na wizytę u psychologa,
babcia przy nim tkwi tyle lat,to myślę,że nawet nie zgodzi się iść mieszkać do któregoś dziecka, bo... nie ma jak na swoich śmieciach,
tyle tat wytrzymała to i do końca da radę...to są myśli Twojej babci,podejrzewam.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ŚMIETANKA, Twój dziadek zachowuje się agresywnie w stosunku do swojej żony (Twojej babci). Na pewno to nie pierwszy tego rodzaju incydent i Twój dziadek już dawno powinien zacząć się leczyć. Nie sądzę jednak, aby było łatwo go do tego przekonać, skoro tyle lat nikt nic z tym nie zrobił. To dowód na to, jak ludzie potrafią długo tkwić w toksycznych związkach i się do tego "przyzwyczaić". Można spróbować porozmawiać z babcią o ewentualnych zmianach, wyprowadzce, ale to od niej zależy, co zrobi ze swoim życiem. Niewykluczone też, że Twój dziadek ma jakieś zaburzenia, np. urojenia zazdrości, które wyzwalają u niego agresywne zachowania względem żony. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...