Skocz do zawartości
Forum

Upadek i otarcie kolana a zmiana typowego zachowania dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z synem. Otóż, ok miesiąca temu upadł i otarł sobie kolano. Wpadł w straszną histerię. Nie mogłam go uspokoić. Poszliśmy nawet do lekarza ponieważ syn nie mógł stanąć na nóżkę, ale okazało się, że nic mu nie dolega. Zsynchronizowało się to z odstawieniem smoczka. Dzień wcześniej zrobiłam mu dziurkę w smoczku i już nie chciał go wziąć do buzi. Był od niego uzależniony. Smoczek to był uspokajacz i usypiacz. Od tego upadku moje dziecko się zmieniło. Mamy problemy z zasypianiem. Nie chce usypiać sam (wcześniej wystarczyło, że go położyłam do łóżeczka i usypiał samodzielnie). W nocy i podczas drzemki miewa ataki lęków nocnych (tak mi się wydaje, ze to właśnie lęki). Budzi się jakby nieobecny. Wrzeszczy, krzyczy, rzuca sie w łóżeczku, nie da się dotknąć. Potem usypia jakby nigdy nic i śpi do rana. Na początku trwało to nawet 50min teraz nie dotykam go i nie reaguję tylko pilnuję żeby sobie krzywdy nie zrobił i mija po paru minutach. Zdarza sie, że już wybudzony ze snu np. rano zaczyna płakać z niewiadomego powodu i nie da się uspokoić. Mam wrażenie, ze się czegoś boi. W dzień ładnie się bawi ale czasami mam wrażenie, że jest trochę nadpobudliwy i szybko się denerwuje i popada w histerię. Wcześniej zdarzało sie wymuszanie i histeria ale nie do tego stopnia. Nie wiem do jakiego lekarza się z nim udać. Nie wiem czy w ogóle reagować czy może przeczekać ten gorszy okres. Zaczynam głupieć. Może ktoś na forum spotkał sie z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza

emalina, nie napisałaś, ile latek ma Twój synek, a to bardzo istotne, bo być może Twoje dziecko przechodzi okres buntu albo przeżywa swoiste lęki charakterystyczne dla danego okresu rozwojowego. Możliwe, że Twój synek przestraszył się bardzo upadku i mocno to przeżył, a że dodatkowo sprzęgło się to w czasie z odstawianiem smoczka, pojawiły się mocne reakcje emocjonalne, jak płaczliwość, lęki nocne, problemy z samodzielnym spaniem itp. Niewykluczone, że to tylko przejściowe i minie i nie będzie potrzebna żadna interwencja, ale nie można wykluczyć, że synek bardzo się czegoś boi i warto byłoby wówczas skonsultować się ze specjalistą, np. psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...