Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy a sposoby na wypadanie włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś ma jakis sposób by zastopować wypadanie włosów?? Ogólnie wypadają mi hohho kilkanaście lat. Miałam piekne grube włosy a teraz po prostu cienka szczota. mam niedoczynność tarczycy ale jak ostatnio sprawdzałam to wyniki mieściły się w granicach normy i dalej przyjmuję leki. Ostatnio straaaaasznie one mi lecą. Boję się, że za parę dni wyłysieję.
Wydaje mi się, że łysieję androgenowo. Czy mogę sobie jakoś pomóc na ten rodzaj łysienia bez sterydów? (mam na mysli typu aplicort). Obecnie łykam pół miesiąca Merz Special.

Odnośnik do komentarza

witaj z przedstawionego twojego opisu sprawy to przede wszystkim powinnaś łykać witaminę A lub sporzywać pestki słonecznika . jakie masz leki na niedoczynność tarczycy i jakie dawki bo być może masz za mała dawke a powinnaś mieć wieksza ? dobże by bło jakbyś pogadała na temat diety z doktorem bo pewnyrzy rzeczy nam nie wolno jeść a nikt nam nie mówi , ja też jestem chora na niedoczynność tarczycy od 9 lat i jestem od 10 lat wegetarianką i umnie problem jest taki że schundnać nie mogę a bym bardzo chciała . Włosy też mogą wypadać od czestego farbowania i robienia trwały .

Odnośnik do komentarza

witaj. Biorę euthyrox w najmniejszej dawce czyli 25. jakies 2 m-ce temu robiłam badania i wynik był w granicach normy. Na tarczyce leczę się dopiero od lutego bo wczesniej wyniki miałam w normie. Włosy lecą natomiast od kilkunastu lat czyli to chyba nie sprawka tej tarczycy.
Ja tez nie mogę schudnąć :( pomimo, że kurczę hormony są w normie. Dlaczego tak jest?
Może ktoś podzieli sie jeszcze dobrymi sposobami na wypadające latami włosy??

Odnośnik do komentarza

najlepiej idz do lekarza endrykologa nie rodzinnego i powiedz że ci włosy wypadaja i niech cie wszystkie badania robi nie tylko na tarczyce . U mnie włosy też wypadały i wjednym miejscu byłam na głowie łysa aż wstyd było gdzie wyjść ,ale zgłosiłąm sie do lekarza i porobił mi wszystkie badania na żeńskie hormony łacznie z płodnościa , i znalazł przyczyne było zamało jednego hormonu zwiekszył mi leki na tarczyce i biore obecnie od prawie 2 lat za niedługo bedzie po 100mg po jednej codziennie .

Odnośnik do komentarza

dor bru chodziłam swego czasu do dermatologa w tej sprawie ale kazała rok smarować sterydem głowę podczas gdy pisalo w ulotce ze stosuje sie o ile pamiętam okolo miesiąca. Nie miałam zamiaru tyle czasu tego stosowac....
Wątpie by rodzinny wypisał mi skierowanie do endokrynologa z powodu wypadających włosów:(( z tarczycą chodzę do chirurga

Odnośnik do komentarza

Ja po merz special strasznie tyłam i niestety dość częśto spotykałam się z takimi objawami. Dlatego zdecydowałam się na inny suplement - efekty nie pojawiły się tak szybko ale są trwalsze - warto poczekać i cieszyć się bujną fryzurką już długo a nie co chwilę zaleczać problem....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...