Skocz do zawartości
Forum

Nerwowość, kłótliwość i niechęć do wychodzenia z domu


Gość Mercia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam 15 lat. Od jakiegoś miesiąca męczy mnie to, że nie mogę przebywać na dłuższą metę ze znajomymi, ponieważ szybko zaczynam chcieć być sama, a oni mnie tylko drażnią. Również kiedy gdzieś wychodzimy, odczuwam potrzebę powrotu do domu. Od jakichś 2-3 miesięcy odczuwam wewnętrzną pustkę, brak odczuwania czegokolwiek. Nie cieszę się z niczego ani nic. :( Proszę was o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio często się kłócę... Boję się zranienia i odsuwam od siebie ludzi. Boję się, że mnie obgadują, krytykują. Czasem czuję jakby ktoś mnie ciągle obserwował... Jakiś czas temu pojawiły się również myśli samobójcze, bo boję się, że sobie nie poradzę...

Odnośnik do komentarza

Witaj Mercia!

Jesteś młodą dziewczyną w wieku dojrzewania i niewykluczone, że Twoje gorsze samopoczucie wynika z tego, co dzieje się w Twoim organizmie. Niemniej jednak nie ignoruj tego, co czujesz. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz. Dlaczego wstydzisz się powiedzieć mamie o swoich emocjach? Nie ma się czego wstydzić. Niepokojące są myśli samobójcze, jakie u siebie zaobserwowałaś. Do tego uczucie wewnętrznej pustki, samotnictwo, unikanie towarzystwa. To objawy, które mogą świadczyć o depresji, ale przez Internet nie da się postawić diagnozy. Jeżeli nie chcesz rozmawiać z nikim twarzą w twarz, może łatwiej będzie Ci porozmawiać anonimowo przez telefon? Mogłabyś skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: http://www.116111.pl/. Pomyśl o tym. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...