Skocz do zawartości
Forum

Refundacja terapii długoterminowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat.
Od prawie dwóch lat chodzę na spotkania psychoterapeuty behawioralno-poznawczego refundowanego przez nfz. Byłam na nie skierowana przez psychiatre z rozpoznaniem depresji umiarkowanej. Właśnie z tego powodu nie dałam rady efektywnie pracować, sesje były nieregularne (i nadal są) z różnych powodów. W końcu farmakoterapia zaczęła działać, czuje się lepiej od pół roku. To nie była normalna psychoterapia a raczej spotkania na których były omawiane konkretne problemy.
Od kiedy mój stan się polepszyl mam bardzo silną wolę zmiany, jednak stwierdzilam że nurt behawioralno-poznawczy jest zbyt "plytki". Mam stwierdzone również borderline co zaburza całe moje życie. Postanowiłam zapisać się na terapię integracyjna (podstawą.jest psychodynamiczna), termin mam na październik. Pragnę spojrzeć w głąb siebie. Jednak strasznie się boję że terapia skończy się zbyt szybko lub będzie krótka (nfz). Sama zmiana terapeuty jest dla mnie wielkim stresem. Boję się zaangażować jeżeli coś miałoby się skończyć w połowie. Widzę siebie w psychoterapii długoterminowej jednak obawiam się że nfz mi tego nie zrefunduje.. Może ktoś z was korzystał z terapii długoterminowej na nfz? Wiem że spotkania odbywalyby się raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia...1993

Hej, to ja. Na razie nie zmienilam terapii bo ta druga terapeutka wraca w pazdzierniku i tak mam umowiona wizyte. Pytalam teraz tej swojej obecnej i powiedziala ze nfz sie nie czepia i nie bedzie sie czepial :) zwlaszcza z moja diagnoza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...