Skocz do zawartości
Forum

Martwię się o to jakiej jestem orientacji


Gość buntowniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buntowniczka

Hej , piszę to już któryś raz proszę pomóżcie !

○ mam 14 lat i miałam już dużo problemów spowodowanych hormonami i emocjami
○ zawsze podobali mi się chłopcy lecz od lipca 2013 r, również dziewczyny
○ kiedyś mi to nawet przeszło , ale od wczoraj bardzo się nasiliło i czuję że jestem homo
○ jestem bardzo emocjonalna i przewrażliwiona
○ jak np. wyobraże sobie że z jakąś ładną dziewczyną hmnn śpie w jednym łóżku to nwm co czuje , czasem podniecenie ... ale wtedy czuję że wolę z chłopakiem
○ zawsze bylam hetero zawsze chciałam mieć chłopaka
○ podświadomie jeszcze myślę o chłopakach tak jakby , ale chyba nic nie czuję
○ od wczoraj nie czuję już podniecenia do chłopaków tak jakby , ale jak chłopak na necie napisał mi coś miłego i wgl to byłam tak podniecona że aż jęczałam ,ale to było chwilowe
○ mama mówi że to normalne w tym wieku i że też tak miała jak była taka jak ja
○ już kilka razy pani psycholog na takim portalu napisała mi że to normalne, naturalne w tym wieku i nie mam się czym martwić
○ teraz jak to piszę czuję tak jakby podniecenie do chłopaków , a do dziewczyn nie wiem
○ Chodzi o to że czasem mnie podniecają ale nie chcę być z dziewczyną razem.
○ teraz jak myslę o dziewczynach nic nie czuję

Wiele osób mówi mi że to przejdzie, niektórzy mówią że jestem bi mam kompletny mętlik w głowie! Pomóżcie ! Boję się tego jaka jestem...

Jakiej jestem orientacji?

Odnośnik do komentarza

Orientacji seksualnej nikt za Ciebie nie określi ;) Musisz sama w toku rozwoju psychoseksualnego określić, czy jesteś biseksualna, heteroseksualna czy masz orientację homoseksualną. Twoje wątpliwości, rozterki, odczuwanie podniecenia raz w kontekście chłopców, potem w kontekście dziewcząt jest w wieku dojrzewania naturalną sprawą. Ponadto teraz możesz mylić podniecenie emocjonalne z podnieceniem fizjologicznym. Pamiętaj, że orientacja seksualna to nie tylko zachowanie seksualne, pociąg seksualny do innej osoby - odnosi się także do sfery emocjonalnej i uczuciowej. Kształtowanie się ludzkiej seksualności nasila się w okresie dojrzewania, kiedy w zdecydowanej większości dominuje brak doświadczeń seksualnych. Ludzie nie mogą wybrać sobie orientacji seksualnej. Okres dojrzewania i uświadamiania sobie własnych potrzeb tylko identyfikują orientację człowieka. Daj sobie czas, a zobaczysz, że sama będziesz wiedziała, jaka orientacja seksualna jest Ci "najbliższa". W identyfikacji orientacji pomogą Ci takie zachowania, jak odnajdywanie przyjemności w sytuacjach intymnych, budowanie związków partnerskich itp., ale na razie masz na to czas. Spokojnie. ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...