Skocz do zawartości
Forum

Uwięzienie w ciele


Gość sagarika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sagarika

Witam, proszę o pomoc w "zdiagnozowaniu" co mi jest. Zaczne od początku, mam 17 lat, od ok 2-3 choruje na socjofobie, od 2 lat na depresje. Rok leczyłam sie farmakologicznie. Ostatnio zauważam nawrót depresji (fobia nadal jest) ale do tego DOSZŁY INNE "WARIACTWA" m.in:
czuję sie uwieziona we własnym ciele, w lustrze nie widze siebie tylko obca osobe, rzeczywistosc odbieram jak sen (niewyraźnie), często jestem nieobecna w "chwilii" ( w danym momencie , czynności) bo w tym czasie jestem myślami w innej rzeczywistosci w mojej głowie, postrzegam otoczenie (rodzine) jako cos obcego, czasami jestem tak nieobecna, że wydaje mi sie jakbym stała "obok" całej sytuacji z moim udziałem, przeraża mnie to ze cała "ja" mieszcze sie w moim ciele i ze to wszystko jest w mojej głowie.
Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość autorka-sagarika

* od 2-3 lat socjofobia
Dodatkowo, zapomniałam wspomnieć, czasami mam uczucie obecnosci kogos kiedy tak naprawdę jestem sama w pokoju + samookaleczenie (w czasie depresji tez było, ale wtedy to była "kara", teraz robie to zeby cos poczuc)

Odnośnik do komentarza

Dobrze rozumiem, że przerwałaś leczenie? Sama zaprzestałaś?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita.89

Fobia na która chorujesz - należy do zaburzeń niepsychotycznych, a objawy opisane przez Ciebie mogą sugerować o obecności psychozy, bądz zespołu paranoidalnego.

Niekiedy chorzy przy bardzo ciężkiej depresji, doświadczać mogą urojeń.

Radzę udać się do specjalisty i wznowić kurację farmakologiczną, bo czekając na cud - raczej nie doczekasz niczego pozytywnego, prócz męczenia się dalej we własnym ciele. .

A poza tym samookaleczanie nie rozwiąże Twych problemów, to drog na krótko, któr wiezi Cie dalej w tym zgubnym kole jakim jest choroba.

Moja rada : psychoterapia + farmakoterapia.

Bo to pd Ciebie zależy czy chcesz w końcu wygrać z chorobą czy nie. .

Odnośnik do komentarza

sagarika, prosisz o pomoc w "zdiagnozowaniu", jednak sama podajesz rozpoznanie - socjofobia + depresja. Rozumiem, że diagnozę postawił lekarz psychiatra i potem leczyłaś się rok farmakologicznie. Kontynuujesz leczenie? Bierzesz nadal jakieś leki? Korzystasz z pomocy terapeutycznej? Drogą wirtualną nie da się postawić ani zweryfikować diagnozy. Mam jednak wątpliwości, czy diagnoza jest trafna, podobnie jak Martita.89. Część objawów, o jakich wspominasz, przypomina objawy psychotyczne. Uważam, że powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł dokładnie stwierdzić, co Ci jest i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...