Skocz do zawartości
Forum

Problemy z wychodzeniem z domu


Gość DziewczynaAAaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DziewczynaAAaa

Mam 14 lat. Od niedawna mam coś takiego , że jak gdzieś idę do sklepu czy kościoła , to zaczynam się denerwować , razi mnie światło i chcę stamtąd jak najszybciej wyjść. Boję się gdziekolwiek wychodzić , najlepiej czuje sie w domu . Tak jest od miesiąca . Wcześniej nigdy mi sie to nie zdarzało . Jestem też dużo bardziej nerwowa niż kiedyś i czasem budzę się w nocy. Dawniej uwielbiałem jeździć na zakupu . Teraz nie mam ochoty nigdzie wychodzić .

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Piszesz, że razi Cie światło i właśnie z tego powodu powinnaś/powinieneś wybrać się do lekarza. Światłowstręt towarzyszy bardzo wielu schorzeniom i tylko lekarz będzie mógł właściwie zdiagnozować przyczynę. To może być związane z pojawieniem się lęku, ale nie musi.
Ważne natomiast jest to, że nadwrażliwość na światło może być związana z poważnymi chorobami oczu.
Koniecznie skontaktuj się z lekarzem.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

DziewczynaAAaa, światłowstręt jest znaczącym objawem, jeśli chodzi o różne zaburzenia neurologiczne. Powinnaś skonsultować się z lekarzem neurologiem, który sprawdzi też, czy inne Twoje objawy, o jakich wspomniałaś, nie są konsekwencją jakichś zmian neurologicznych w mózgu. Z drugiej strony, lęk przed wyjściem z domu, stres, zdenerwowanie poza miejscem zamieszkania, problemy ze snem, zamykanie się w czterech ścianach domu, bo tylko tam czujesz się bezpiecznie może świadczyć o zaburzeniach z grupy nerwic, np. o agorafobii czy fobii społecznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...