Skocz do zawartości
Forum

Jak odzyskać zaufanie rodziców?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam przyjaciół i mam problemy i pisałam różne głupoty na internecie chciałam się z kimś zapoznać przez internet bo brakowało mi kontaktów z rówieśnikami. Często pisałam o samobójstwie, cięciu itp. Cięłam się , moje ostatnie cięcie było w czwartek . Wczoraj byłam z mamusią u psychologa , chcę by rodzice mieli do mnie takie zaufanie jak wcześniej , ale jak je szybko odzyskać ? :(

Odnośnik do komentarza

Czesc. Nie ma szybkiego sposobu na odzyskanie zaufania niestety. Im wiecej go tracisz tym trudniejsze i wolniejsze jest jego odzyskanie. W Twoim przypadku nadszarpnelas zaufanie rodzicow w duzym stopniu.Ale postrzegaj to bardziej jako martwienie sie o Ciebie. Powiem Ci tak. Mniej ciecia,mniej chwiejnych nastrojow i odzsykasz zaufanie rodzicow calkowicie. Kazda wizyta u psychologa to taka mala cegla w odbudowywaniu zaufania. Rodzice na pewno ucieszyli sie ze chcesz sobie pomoc,ze zgadzasz sie na terapie. Ze pozwalasz im Tobie pomagac. Nie rob sobie presji.Zaufanie przyjdzie na 100% ale musisz dac mu czas:) Nie zrobilas czegos czym zamknelabys sobie drgoe do tego zeby rodzice Ci juz nie zaufali ,wiec patrz na to pozytywnie. Musisz byc cierpliwa ,tak naprawde tylko o to chodzi. Rozmawiaj z mama.Pytaj sie czy juz troszke wiecej zaufania ma do Ciebie i jakie ma odczucia,jak jest pewna Ciebie i decyzji ,ktore bedziesz podejmowac. Mow tez o swoich odczuciach,rodzice to Twoi najlepsi przyjaciele. Glowa do gory.Dasz sobie rade spokojnie,juz dajesz:) Trzymaj sie:)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak się odzyskuje prawdziwe zaufanie , ale takie u rodziców zaskarbia się spełniając ich oczekiwania. Tylko wtedy jeśli będą widzieć, że postępujesz tak jak oni sobie życzą dadzą Ci trochę więcej swobody.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...