Skocz do zawartości
Forum

Nudności, senność i przygnębienie


Gość Pna123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć troszkę sie rozpiszę i mam nadzieję że ktos mi pomoże bądź postawi troszkę na duchuaod koniec roku 2013 . Poranne odruchy wymiotne . Poźniej to nie tylko było rano nawet w ciągu dnia coś mnie cieszyło bardzo albo sie zdenerwowałam od razu ruch wymiotny . A teraz jest najgorzej . Mam 19 lat w tym roku matura . Dziś miałam próbną matematyke na której usiedziałam tylko 30 min musiałam wyjść było mi nie dobrze ręce mi sie bardzo trzęsły , myślałam że nie zdąże do toalety . I gdy usiadłam pod salą uspokoiłam sie . Generalnie lekarz przepisał mi pramolan .. brał ktoś może ? Na tą chwile czuje sie beznadziejnie nic nie mogę normalnie zrobić czy wyjść z domu na dłużej niż godzina . Bo od razu mi nie dobrze . Zawsze lubiłam pójść do baru ze znajomymi a teraz tego nie zrobie bo wiem że bedę sie źle czuła . Mogłam przemawiać publicznie a teraz to mnie tak paraliżuje . Mam dosyć tego stanu . Chodzę cały czas przygnębiona . Najlepiej bym siedziała w domu sama i nic nie robiła tzn spała .. I jutro rano pewnie znowu bede miała "ataki" . Jest najgorzej :((((((

Odnośnik do komentarza

Witaj Pna123.
Na razie to jestem bardzo zaskoczony lekiem jaki otrzymałaś. Te wymioty wcale nie muszą mieć przyczyny psychicznej.
Lek przepisał Ci lekarz domowy?
Miałaś robione inne badania?
Skąd przypuszczenie, że wymioty spowodowane są Twoim stanem psychicznym?
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Miałam robioną morfologie itd wszystko wyszło w idealnym stanie , usg jamy brzusznej tez wszystko jest dobrze . I lekarz stwierdził że to na tle nerwowym . Przepisał mi ten Pramolan i Debretin na dobra pracę jelit .Rano jak wstałam znowu było mi nie dobrze . Dziś miałam rozmowe z pedagogiem szkolnym jak zaczęłam jej opowiadać co sie działo przez ostatni rok to nie mogłam pochamować płaczu . Nie mogłam sie uspokoić . Powiedziała mi żebym poszła do psychiatry po leki .I że on dobierze mi takie co mi pomogą i mam zmienić tryb życia . Wgle nie mogłam usiedzieć na lekcjach czułam w sobie jakiś nie pokój , ten stan jest beznadziejny . Czuje jakby w mojej głowie było tysiąc dziwnych myśli spraw i przez to nie mogę sie skupić . Czuje sie beznadziejnie jestem przygnębiona . To wszystko mnie tak przerasta . WYdaje mi się że sama na świecie mam taki problem którego nie potrafie określić . Nawet teraz chce mi sie płakać . :(((((((((

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

A badania hormonalne miałaś robione?
Jesteś weganką?
Poczytaj o ńiedoborze wit b 12 i w ogóle zastanów się czy Twoja dieta jest bogata w witaminy. Może też masz zaspół jelita wrażliwego, czy jak to tam zwał.
Czy w Twoim życiu wydarzyło się ostatnio ( przed tymi objawami) coś traumatycznego, boisz się czegoś?

Odnośnik do komentarza

Np nie wyobrażam sobie swojej przyszłości ani dni matury .. nie widze tego . nawet mam jakis stres żeby wejsc do szkoły . Byłam u psychiatry przepisała mi Asertin , powiedziała że po 2 tygodniach powinien zadziałać , i że mam iść do psychologa ja juz nie wiem co mam robić kogo słuchać ... To wszystko stało sie tak nagle ...

Odnośnik do komentarza

Nie jestem weganką . A jezeli chodzi ozespół jelita drażliwego to lekarz stwierdził że to MOGĘ mieć i przepisał mi Debretin . Biore od dwóch tygodni wieczorem po jednej tablce (tak lekarz mi zalecił) i mam diete też jakieś dwa tygodnie , ale zmian nie widzę . Juz mam dosyć tych lekarzy

Odnośnik do komentarza

Ja mialam to samo 10 lat temu w liceum. Robilo mi sie slabo, prawie mdlalam, musialam wyjsc z klasy podczas lekcji itp. Lekarz stwierdzil nerwice, kumulacje stresow. Zalecil mi psychologa do ktorego nie poszlam. Skonczylo sie na tym ze zawalilam szkole...

Odnośnik do komentarza

No ja nie mam zamiaru zawalić szkoły w ostatniej klasie :) . Mam wizyte umówioną u psychologa. Wierze że wyjdę z tego , ale to już jest takie męczące że czasami myśle że już będe miała tak zawsze . :(

Odnośnik do komentarza

też sie zastanawiam nad tym gastrologiem . Przez te odruchy wymiotne nie wiem czy nie mam jakiegoś refluksu czy coś . Np zjadłam dziś 2 kostki ptasiego mleczka i zgaga mnie piecze . I mam tak kwaśno w buzi jak wstaje rano i zdarza sie w dzień .

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

To sie nie zastanawiaj tylko zapisz do gastrologa, dietetyka, zbadaj hormony. Owszem może być nerwica, ale psychikę też trzeba ratować dobrą dietą i dużą ilością witamin oraz ruchem na powietrzu - wzmocnij sie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Pna, nie trać wiary w siebie. Stosuj leki, które dostałaś od lekarza, nie rezygnuj także z wizyty u psychologa. Połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest bardzo skuteczne. Poza tym nie zaszkodzi wykonać również badań, o których wspomnieli Przedmówcy tak, by mieć pewność, że przyczyną Twojego samopoczucia nie są żadne czynniki somatyczne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...