Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed starzeniem się


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, jestem z chłopakiem który jest młodszy ode mnie 3 lata ja mam 25 on 22, bardzo się boję że w przyszłości zostawi mnie dla młodszej dziewczyny. Mimo tego że jestem jeszcze młoda to bardzo mi to zawraca głową, ciągle doszukuję się w swoim wyglądzie oznak starzenia, obsesyjnie dbam o cerę i wygląd, robię wszystko by wyglądać młodziej, pomijając fakt że ze względu na wiek wyglądam młodo to wmawiam sobie że nie. Ciągle słyszę o tym jak mężczyzni wolą młodsze kobiety i takie im się podobają. Jestem z moim chłopakiem 2,5 roku kochamy się, raczej poważnie myślimy o wspólnej przyszłości. Podobno Kobiety szybciej się starzeją więc co dopiero będzie u nas jeśli już jestem starsza ! popadam w paranoje chyba ;)

Odnośnik do komentarza

Myślisz że cię rzuci, że cię zdradzi, że się starzejesz - same negatywne myśli.
To pewnie będzie się pogłębiało, staniesz się nieznośną, zgryźliwą choleryczką - no, może trochę przesadzam, ale faktem jest, że nasze myśli wpływają na nasze życie.
Ciesz się życiem, ciesz chłopakiem, miłością , uśmiechaj się i myśl z ufnością na temat waszej przyszłości.
Popracuj nad swoją psychiką, popracuj nad swymi myślami. One nie są z powietrza, to TWOJE MYŚLI, a swoje myśli możesz zmienić, o ile tylko chcesz.- i jeśli będziesz konsekwentna w zmienianiu negatywów, na pozytywy.

Jak będziesz tak pesymistycznie patrzyła w przyszłość, to ten związek się rozpadnie nie z powodu tego, że się starzejesz, tylko z powodu twych obaw, złej atmosfery, braku dobrego humoru.

Odnośnik do komentarza

Różnica wieku szczególnie tak mała nie ma znaczenia w małżeństwie.Dopiero może być uciążliwa na tzw stare lata kiedy różnica między małżonkami jest znaczna.Jedno się szybciej zestarzeje.Ale to samo może dotyczyć osób w podobnym wieku.Nie masz co się przejmować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...