Skocz do zawartości
Forum

Trudności w swobodnej rozmowie w grupie osób


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 25lat,moj problem polega na tym ze jak jestem w grupie na imprezie jestem bardzo cicho, bardzo mi to przeskadza nie moge sie skupic, jestem skupiony na mojej ocenie, boje sie czegoś,moze to lęk boje sie odezwać i potem mnie wysmieja dodam ze bardzo dobrze wygladam jako facet i to nie wypada ze jestem taki cichy,wszystko mnie denerwuje, koledzy zartuja w moja strone a ja odbieram to jako agresje, wkurzam sie,w tej chwili zrezygnowalem z pracy z niemczech gdzie spawajac zarabialem b.dobre pieniadze po prostu nie mogłem wytrzymac. prosze o opinie specjalisty czy to jest nerwica lękowa?bole w klatce piersiowej rowniez mam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Papik trudno jest postawić diagnozę drogą internetową, jest to wręcz niemożliwe. Napisałeś, że w grupie ludzi nie czujesz się swobodnie, że jesteś cichy i skupiasz się na tym, co inni mogą o Tobie mówić, jak mogą Cię oceniać. Żarty kolegów traktujesz jako atak na swoją osobę. Poza tym odczuwasz lęk, a także pojawiają się bóle w klatce piersiowej. To wszystko może sugerować fobię społeczną, jednak wiarygodną diagnozę postawi jedynie psychiatra/psycholog po dokładnym wywiadzie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość sssrzsss

no sense
ja często tak mam, że nie potrafię, a wręcz boję się cokolwiek powiedzieć w grupie, bo wydaje mi się,że to co powiem, będzie głupie i wszyscy będą mnie uważali za idiotkę. Czasami jak chcę coś powiedzieć, to zaczyna mi coraz szybciej bić serce i się denerwuję

Tez tak kiedys mialam. Na szczescie chyba z tego wyroslam :) Teraz jestem bardziej rozmowna i kontaktowa. Staram sie z tym walczyc po prostu sie nie przejmuje tym juz ze jak wyjade z jakims tekstem. Trudno kazdemu sie zdarza czasem cos palnac nie tak. Wiec lepiej starac sie nawiazywac kontakty niewazne o czym nawet o jakiejs glupiej pogodzie, a temat sie jakos sam rozwienie a jesli nie od razu to po czasie bedzie coraz lepiej. Warto nad tym popracowac. Przeciez nie musisz od razu wywijac i nadawac niewiadomo jak, bo ludzie ktorzy nawijaja jak katarynki tez sa nie do wytrzymania czasem hehe ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...