Skocz do zawartości
Forum

Zatrzymanie wagi przy odchudzaniu i dużej aktywności fizycznej


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Ważę 52 kg. (Przed odchudzaniem ważyłam 58. Była to waga na 25 sierpnia 2010) Mam 167 wzrostu. Jestem dziewczyną. Uprawiam dość dużo sportu. Raz w tygodniu biegam(ok.4km), raz w tygodniu chodzę na zajęcia taneczne (2h), raz w tygodniu jeżdżę rowerem na dłuższe dystanse (15 km). Oprócz tego czasami chodzę na piechotę do szkoły (3 km) szybkim marszem. Staram się robić gimnastykę w domu, przynajmniej 3 razy w tygodniu. (skakanka, brzuszki, przysiady etc.). Odchudzam się od 2 miesięcy. Schudłam 6 kg. Około 2 tygodni temu waga się zatrzymała, a przecież cały czas stosuję dietę. Chciałabym, aby dalej ruszyła. Chcę ważyć około 45 kg do świąt Bożego Narodzenia. W mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Oto mój przykładowy jadłospis z wczoraj: 6.00 I 2 jajka smażone na teflonie bez tłuszczu 9.00 II jabłko 13.00 III duża maślanka 0,5% tłuszczu 15.30 IV 50 g ryżu białego, pół piersi z kurczaka robione na wodzie bez tłuszczu 18.30 V serek wiejski lekki, 3 mandarynki, 2 orzechy włoskie Czy mój jadłospis jest prawidłowy? Dodam, że od półtora miesiąca nie mam okresu. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Twoja waga w tej chwili jest na skraju niedowagi, więc nie wolno Ci się już odchudzać. Chyba, że interesuje Cię zostanie anorektyczką i śmierć w niedługim czasie. Masz bardzo dużo ruchu w tygodniu i jesz stosunkowo mało, więc uważaj, by nie skończyło się to dla Ciebie źle...

Odnośnik do komentarza

Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ Twoja obecna waga wskazuje na niedobór masy ciała. Dalsze odchudzanie mogło by doprowadzić do niedowagi i osłabienia organizmu. Jeśli nie zaprzestaniesz odchudzania grożą Ci poważne konsekwencje zdrowotne. W skutek zmniejszonych ilości składników pokarmowych może dojść do powstania niedoborów, co z kolei może prowadzić do wielu chorób np anemii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...