Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę zacząć jeść normalnie?


Gość Francis_Begbie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Francis_Begbie

Witam.

Jako że jest to mój pierwszy post, nie jestem pewien, czy piszę  w odpowiednim dziale.

Mam nadzieję że będę mógł się tu poradzić doświadczonych w temacie dietetyki osób.

Mam 20 lat 176cm wzrostu i ważę 60 kg. Wszystko zaczęło się 1 stycznia tego roku, kiedy to ważąc 74 kg stwierdziłem, że warto coś ze sobą zrobić.

Zacząłem się intensywnie odchudzać. Początkowo dieta zakładała 1000 kcal dziennie, a w połowie lutego doszły do tego ćwiczenia na siłowni. Przez 4 miesiące schudłem 14 kg. Ostatni miesiąc był wychodzeniem z diety i obecnie spożywam około 2100 kcal dziennie. Nie odnotowałem wzrostu wagi. Jestem już zmęczony ciągłym liczeniem każdego posiłku i chciałbym wiedzieć czy przy mojej aktywności (3 dni w tygodniu siłownia po 1.5 godziny, dojazdy na uczelnię i do pracy rowerem, lekka praca fizyczna [dużo chodzenia], oraz codzienne inne aktywności domowe), mogę przestać liczyć kalorie i zacząć jeść to co wszyscy?

W mojej rodzinie nie było żadnych otyłych osób. Dziadkowie są szczupli, mimo, że niczego sobie nie odmawiają (zjadają dużo słodyczy), ojciec jest szczupły, a je to na co ma ochotę (często dość nieregularnie ze względu na wykonywaną pracę), mama też jest szczupła, co jest szczególnie zaskakujące, bo ma pooperacyjną niedoczynność tarczycy, a je co chce i nie tyje.

Boję się że jeżeli zacznę jeść tak jak wszyscy (typowe polskie domowe posiłki), zniweczę cały mój włożony w odchudzanie trud.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...