Skocz do zawartości
Forum

Jaka dietę zastosować, aby odchudzić się bez wysiłku fizycznego?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem 15-łatką mam ok.182 cm wzrostu i mam dużą nadwagę waże ok.90kg i jest mi z tym źle chcę schudnąć. Ćwiczę tyle co na wf jem mało ale same niezdrowe rzeczy. Mam też problem z jedzeniem warzyw szczerze ich nie lubię wole owoce. Dietetyk oraz siłownia myślałam o tym ale w mojej okolicy nie ma takich rzeczy (jak to na wsi). Bardzo proszę o pomoc ☺

Odnośnik do komentarza
Gość Lililililili

Myślę, że skoro masz nadwagę to wcale nie jesz za mało, tylko z racji, że są to niezdrowe rzeczy, to tak Ci się wydaje, bo są to porcje nieduże objętościowo ;)
Spokojnie możesz schudnąć bez uprawiania sportu i na stałe, ale nie żadną dietą kapuścianą czy inną, bo po ich odstawieniu wrócisz do starego trybu życia razem ze zgubionymi kilogramami.
Jesteś młoda, więc to dobry moment na naukę zdrowego odżywiania. Nie lubisz warzyw? Ej no ale serio? Że tak wszystkich ;) No któreś na pewno musisz lubić! Marchewka może? Jak nie do chrupania to surówka z jabłkiem albo gotowana? Papryka pieczona w piekarniku albo pizza z cukinii (przepis w necie znajdziesz)? Może korzeń pietruszki pokrojony na cienkie plasterki i grillowany w piekarniku jako frytki? słodkie i dobre, nawet mojej mamie smakują, a jest anty-fit :P Po prostu nie zrażaj się do warzyw i poszukaj jakichś dla siebie, nie musisz wszystkich lubić i się do nich zmuszać.
A co do schudnięcia - polecam klasyczne MŻ (jeżeli nie kojarzysz: mniej żryć :D ). Dziennie potrzebujesz około 2400 kcal, więc zacznij je na początku liczyć i jedz 2100, tak przez miesiąc, może dwa, jak waga przestanie spadać, to jedz kolejne 100 kcal mniej i powtórka ;) Tylko broń Boże niech Ci do głowy nie przyjdzie jedzenie mniej niż 1700 kcal (tyle około potrzebujesz, żeby organizm Ci prawidłowo funkcjonował) ani jedzenie mniej tłuszczu (żadnego niejedzenia masła/oleju/orzechów/awokado/jajek) bo sobie hormony pozaburzasz.
Nie rób nic drastycznie, bo w Twoim wieku to się skończyć może podwójnie źle, a po co tak sobie utrudniać życie na starcie? Powodzenia w zdrowej walce o wagę :)

Odnośnik do komentarza
Gość profesjonaly trener

Po pierwsze bez ćwiczeń będzie Ci ciężko dojść do prawidłowej wagi.
Po 2-gie musisz widzieć czego ile jesz i zobaczyć ile to kalorii (są tabele kaloryczne w necie). Rodzaj jedzenia nie ma znaczenia - tylko makro składniki oraz podaż kalorii. Są kalkulatory które wyliczą Twoją podaż kalorii - obetniej od tego około 300 kalorii (nie więcej bo organizm przejdzie w tzw survival mode czyli przetrwania i będzie magazynował każde jedzenie w postaci tłuszczu).

Po3. Ćwicz - poszukaj treningu interwałowego krótkiego około 15 minut dziennie (to nie tak dużo), który mocno podbije Twój metabolizm (zwiększy zużycie kalorii przez Twój organizm). Ten trening jest zalecany jesli nie masz i nie miałaś problemów z sercem.

Po4.
Ustal swoją dietę sama tak aby pokrywała ilość potrzebnych kalorii -300 (możesz jeść to co lubisz). Jeśli nie jesz warzyw ani owoców - suplementuj witaminy + jedz błonnik

5.
Najważniejsze -> bądź cierpliwa -> to nie zadzieje się w jeden dzień czy tydzień - na pierwsze efekty trzeba poczekać min miesiąc - nie sugeruj się waga tylko rozmiarami -> zrób pomiary -> uda, brzuch, klatka piersiowa, ramiona - po tym oceniaj postępy.
Początkowo waga może iść w górę albo stać w miejscu (palisz tłuszcz ale mięśni przybywa, które są cięższe niż tłuszcz). Spokojnie nie będziesz miała nigdy mięśni jak kulturysta - chyba że zaczniesz brać hormony męskie

Mam nadzieję ,że Ci się uda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...