Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę przytyć pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZNIE! Borykam się z problemem już od dawna, mianowicie mam 22 lata i ważę 41kg. Problem tkwi w tym, że mam ślicznego synka, a nie wyglądam przy nim jak jego mama...i też nie czuję się dobrze w swoim ciele. Zawsze byłam niska i mało ważyłam przed ciążą, ale nigdy nie była to waga jaką teraz mam :(. W ciąży dość dużo przytyłam jak na mnie, bardzo dobrze się czułam kiedy chudłam w wadze 50kg... Proszę pomóżcie mi!! Zastanawiam się czy się nie zbadać, bo mogę nie jeść prawie cały dzień, a to nie jest normalne? Proszę o rady!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przy małym dziecku często zapomina się o jedzeniu, znam to z autopsji. Jednak powinnaś się postarać, by w ciągu dnia zjeść choć 3 posiłki. Podam Ci kilka przykładów na szybkie posiłki:
ŚNIADANIE:
- płatki owsiane zalej wrzątkiem tak, aby je przykryć i odstaw na kilka minut. ( można je zostawić też na noc, nic im się nie stanie) Potem dodaj tylko jogurt, mleko, maślankę, kefir i np. banana, garść orzechów, rodzynek lub inny ulubiony dodatek i śniadanie gotowe.
- jajecznica – zrobienie jajecznicy nie zajmuje dużo czasu
- koktajl z jogurtu, banana i np. brzoskwiń. Zmiksowanie wszystkie zajmie Ci mniej niż 5 minut. Aby wzbogacić takie smoothie możesz dodać nasiona lnu, pestki słonecznika czy np. rodzynki
OBIAD:
- Zupa – możesz ją nastawić kiedy dziecko śpi lub jest zajęte zabawą. Jeśli nagotujesz jej więcej, starczy Ci na kilka dni. Polecam dodawać do zup kasze, podniosą one kaloryczność i wzbogacą smak potrawy. Zupa jest idealna jeśli nie masz czasu zjeść lub nie chcesz obciążać za bardzo żołądka.
- Dania z makaronu. Najprostszy sos zrobisz z koncentratu pomidorowego i ziół prowansalskich.
- Frittata – jest to rodzaj omletu do którego możesz dorzucić wszystko na co masz ochotę.
KOLACJA:
- sałatka z tuńczykiem
- kanapki
- różnego rodzaju pasty do kanapek np. z awokado, tuńczyka, jajeczna itp.
- hummus z dodatkami
Pomiędzy tymi posiłkami możesz na podwieczorek zjeść np. jakiś owoc lub kilka ciasteczek owsianych. Oprócz tych zmian warto się przepadać, bo tak niska waga może wskazywać na problemy zdrowotne. Lekarz rodzinny będzie wiedział jakie badania zlecić.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Martwi mnie moja waga i samopoczucie, zdecydowałam się przebadać bo nie chcę tak wyglądać. Dostosuję też się do diety jaką Pani mi zaproponowała. Najgorsze jest to, że mój żołądek już jest przyzwyczajony do nie jedzenia prawie nic w ciągu dnia, i prawdopodobnie zrobię kilka machnięć łyżką i będę najedzona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...